NaStyku.pl

4 grudnia spotkanie z Martą Lempart

Dokładnie za tydzień w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się spotkanie z Martą Lempart – założycielką i liderką Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.
Marta Lempart - pomysłodawczyni i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. | fot.: archiwum prywatne Marty Lempart
Marta Lempart - pomysłodawczyni i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. | fot.: archiwum prywatne Marty Lempart

Na zaproszenie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Zgorzelec nad Nysę Łużycką przyjedzie Marta Lempart. Pomysłodawczyni i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – największej manifestacji w wolnej Polsce. To po jej apelu na ulice wielu miast wyszły dziesiątki tysięcy kobiet, sprzeciwiając się próbie zaostrzenia przez obecny rząd przepisów dotyczących przerwania ciąży.

Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć m.in. jak powstał Strajk Kobiet, jakie inicjatywy podejmuje i jakie ma plany.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 4 grudnia, o godzinie 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wybory samorządowe 2018

Refleksje przedwyborcze

Polityka
poniedziałek, 04 czerwca 2018, 11:55
Od pewnego czasu daje się zauważyć wzrastającą aktywność różnych środowisk związaną ze zbliżającymi się wyborami, mimo że nie ma jeszcze prawnych możliwości prowadzenia legalnej kampanii wyborczej.
Sławomir Zawada - screen Tv Republika

Dobra zmiana po zgorzelecku

Polityka
piątek, 30 marca 2018, 10:34
To nieprawda, że pierwszy milion trzeba ukraść. Wystarczy zapisać się do PiSu.

Zobacz również