NaStyku.pl

Kosz pełen róż za pracę, czas i zaangażowanie

Zofia Barczyk odchodzi z rady miasta. Razem z jej odejściem kończy się pewna epoka w zgorzeleckim samorządzie.
Jej się te róże po prostu należały...
Jej się te róże po prostu należały...

Takich sesji Rady Miasta Zgorzelec nie było nigdy wcześniej i chyba już nie będzie. Mimo trudnych tematów, mimo wielu uchwał do przegłosowania, Zofia Barczyk potrafiła przygotować i poprowadzić obrady tak sprawnie, że kończyły się czasem po niespełna czterdziestu minutach. Obecni na sali widzowie i dziennikarze lubili przy tej okazji przypominać jak to jeszcze kilkanaście lat temu sesje zaczynały się przed południem a kończyły późnym wieczorem.
Dziś (6.11), choć było szczególnie i uroczyście, posiedzenie odbyło się równie sprawnie i szybko. Dziś odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Zgorzelec kadencji 2014-2018. I po raz ostatni obrady poprowadziła Zofia Barczyk, która przewodniczącą tego gremium była nie tylko w latach 2014-2018, ale także 2010-214. Dziś otworzyła i zamknęła obrady po raz ostatni, ponieważ w kadencji samorządu, która rozpocznie się po 16 listopada, pracować już nie będzie. Tak zdecydowała i nie wystartowała w tegorocznych wyborach samorządowych 21 października. Zespół Perfect śpiewa w swojej piosence „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Niepokonanym”. Zofia Barczyk tak właśnie uczyniła, powiedziała pass, choć w opinii bardzo wielu osób była niezwykle pracowitym i zaangażowanym samorządowcem. Była też - i nie są to głosy rzadkie - najlepszą przewodniczącą Rady Miasta Zgorzelec w jej historii. Za poświęconą miastu pracę, za serce i oddanie dziś podziękowali Zofii Barczyk nie tylko radni, ale i wszyscy obecni na sali, a od burmistrza miasta i jego zastępców odchodząca przewodnicząca rady otrzymała wielki, kolorowy i pachnący kosz przepięknych róż. I cytując klasyka - jej się te róże po prostu należały!
Pani Zofio... dziękujemy i my za wszystko co dobrego zrobiła pani dla Zgorzelca i powiatu. I prosimy niech pani nie ustaje! 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński

Stabilność i przygotowania do inwestycji

Polityka
wtorek, 22 stycznia 2019, 10:39
Nowy rok to nowe plany, zamierzenia i wyzwania. To także nowy budżet: dochody, wydatki, inwestycje oraz sprawy bieżące. O to, czego mieszkańcy Gminy Sulików, mogą się spodziewać w 2019 r., zapytaliśmy gospodarza – wójta Roberta Starzyńskiego.

Zobacz również

Już na pierwszej roboczej sesji zabrakło trójki nowych radnych
Polityka
piątek, 30 listopada 2018, 11:57

Bez Zawady. I jeszcze dwójki

Dostali mandaty. A mandaty zobowiązują. Czyżby państwo radni mieli jakieś...