NaStyku.pl

Oficjalnie: Błasiak i Wieczorek zwycięzcami II tury wyborów samorządowych w Bogatyni i Węglińcu

To już pewne! Drugą turę wyborów samorządowych w Bogatyni wygrał Wojciech Błasiak, natomiast w Węglińcu Mariusz Wieczorek. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki.
Wojciech Błasiak, Mariusz Wieczorek (fot. facebook)
Wojciech Błasiak, Mariusz Wieczorek (fot. facebook)

W drugiej turze wyborów na burmistrza miasta i gminy Bogatynia wygrał Wojciech Błasiak, który zdobył 5 721 głosów, co daje poparcie na poziomie 52,98%. Pokonał tym samym urzędującego od 12 lat Andrzeja Grzmielewicza, na którego zagłosowało 5078 uprawnionych do głosowania mieszkańców (47,02%). Ustępujący burmistrz wygrał w 8 na 24 obwody. Prym wiódł głównie na obszarach wiejskich, oprócz Porajowa i Opolna Zdroju. Błasiak zdobył więcej głosów w obwodach miejskich. W Markocicach był remis – obaj kandydaci zdobyli po 281 głosów. W sumie w drugiej turze wydano 10 904 kart wyborczych. Frekwencja wyniosła 58,64%.

Wybory na burmistrza gminy i miasta Węgliniec wygrał Mariusz Wieczorek. Na obecnego wicestarostę zagłosowało 1 725 osób (57,75%), natomiast na jego kontrkandydata Stanisława Mikołajczyka głos oddało 1262 osób uprawnionych do głosowania (42,25%). Wieczorek więcej głosów zebrał w Węglińcu, Zielonce i Starym Węglińcu. W Jagodzinie, Ruszowie i Czerwonej Wodzie górował Mikołajczyk. Ostatecznie o zwycięstwie Wieczorka przeważyły 463 głosy. W drugiej turze wyborów do urn poszło 3 006 osób uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 44,13%.

Kadencja obecnych burmistrzów, wójtów i rad mija 16 listopada. Nowi włodarze będą pełnić funkcje przez 5 lat i będą mogli sprawować urząd maksymalnie dwie kadencje.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński

Stabilność i przygotowania do inwestycji

Polityka
wtorek, 22 stycznia 2019, 10:39
Nowy rok to nowe plany, zamierzenia i wyzwania. To także nowy budżet: dochody, wydatki, inwestycje oraz sprawy bieżące. O to, czego mieszkańcy Gminy Sulików, mogą się spodziewać w 2019 r., zapytaliśmy gospodarza – wójta Roberta Starzyńskiego.

Zobacz również

Już na pierwszej roboczej sesji zabrakło trójki nowych radnych
Polityka
piątek, 30 listopada 2018, 11:57

Bez Zawady. I jeszcze dwójki

Dostali mandaty. A mandaty zobowiązują. Czyżby państwo radni mieli jakieś...