NaStyku.pl

30 grudnia Rada Gminy Sulików jednogłośnie podjęła uchwałę budżetową na rok 2020. Jakie zadania znalazły się w budżecie?

30 grudnia Rada Gminy Sulików jednogłośnie podjęła uchwałę budżetową na rok 2020. Jakie zadania znalazły się w budżecie?
Sesja budżetowa Rady Gminy Sulików / fot. Urząd Gminy Sulików
Sesja budżetowa Rady Gminy Sulików / fot. Urząd Gminy Sulików

Projekt uchwały budżetowej uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz pozytywnie został oceniony przez Komisję Rady Gminy Sulików.

Przyszłoroczne dochody gminy zaplanowano na kwotę 28,5 mln zł. Wydatki bieżące sięgną kwoty ponad 27,2 mln zł, majątkowe 490 tys. zł, nadwyżka budżetowa w kwocie ponad 1,2 mln zł przeznaczona zostanie na spłatę kredytów i zobowiązań. Największa pula wydatków przeznaczona będzie na zadania z zakresu oświaty i wychowania - ponad 8 mln zł, rodziny - ponad 6,7 mln zł, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska - ponad 3,3 mln zł oraz pomocy społecznej 1,7 mln zł.

W roku 2020 zaplanowano m.in. przebudowę dwóch dróg gminnych, przebudowę dwóch dróg dojazdowych do gruntów rolnych, modernizację szkoły podstawowej w Biernej, wykonanie dokumentacji projektowej na zwodociągowanie Starego Zawidowa i Wielichowa, budowę placu zabaw w Radzimowie, budowę świetlicy wiejskiej w Miedzianej, modernizację boiska sportowego w Radzimowie.

Tegoroczny budżet jest budżetem trudnym. Wpłynie do niego mniej środków z budżetu państwa o prawie mln zł. Dlatego zaplanowaliśmy w nim inwestycje mające szansę na uzyskanie dofinansowania zewnętrznego, zarówno ze środków unijnych, jak i krajowych. Ze środków własnych, jakimi dysponujemy w naszym budżecie niemożliwa byłaby realizacja wielu zadań inwestycyjnych - powiedział na sesji Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.

Dodatkowo w roku 2020 realizowane będą zadania z funduszu sołeckiego. Wśród nich najważniejsze to: kontynuacja odtworzenia drogi gminnej w Biernej, kontynuacja rozbudowy placu zabaw w Małej Wsi Górnej, zakup wyposażenia do świetlicy w Mikułowej i Studniskach Górnych, kontynuacja remontu świetlicy w Radzimowie Górnym i Wrociszowie Dolnym, zagospodarowanie terenu przed świetlicą wiejską w Studniskach Górnych.

Po głosowaniu, Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński podziękował radnym za poparcie przedłożonego projektu budżetu. Szczególnie podziękowania skierował na ręce Agnieszki Żukowskiej - Skarbnik Gminy, która przygotowała pierwszy „swój” budżet.

Dziękuję Wysokiej Radzie za jednomyślność przy uchwalaniu budżetu Gminy Sulików. Będzie to da nas wszystkich rok trudny, ale dołożymy wszelkich starań aby widoczne były efekty naszej pracy. Mam nadzieję, że z wykorzystaniem funduszy zewnętrznych uda nam się zrealizować przyszłoroczne zadania inwestycyjne – mówił.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Spotkanie z posłem Robertem Obazem / fot. UMiG Bogatynia

Rozmawiali o bezpieczeństwie w Bogatyni

Polityka
wtorek, 11 lutego 2020, 09:53
W ubiegły piątek w bogatyńskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Wojciecha Błasiaka z posłem na Sejm RP Robertem Obazem, który zadeklarował swoje wsparcie w kwestii zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa mieszkańcom Bogatyni.
Otwarcie biura poselskiego Stanisława Żuka/ fot. UMiG Bogatynia

Otwarcie biura poselskiego Stanisława Żuka

Polityka
poniedziałek, 10 lutego 2020, 12:23
Poseł na Sejm RP IX kadencji Stanisław Żuk w ubiegłą środę otworzył swoje biuro poselskie. Tak jak zapowiadał, pierwsze powstało w Bogatyni, gdzie Stanisław Żuk zdobył najwięcej głosów.

Zobacz również