NaStyku.pl

Boom! PiS odwołuje Prezydium Rady Powiatu

Informacja wydaje się pewna, choć jeszcze oficjalnie niepotwierdzona. Grupa 11 radnych złożyła wniosek o odwołanie Prezydium Rady Powiatu Zgorzeleckiego.
PiS chce nowego rozdania w Radzie Powiatu Zgorzeleckiego
PiS chce nowego rozdania w Radzie Powiatu Zgorzeleckiego

Samorządowcy związani z Prawem i Sprawiedliwością plus dwójka "przekonana" spośród tzw. lobby medycznego w radzie złożyła wniosek o odwołanie Prezydium Rady Powiatu Zgorzeleckiego. Funkcje mają stracić:
Małgorzata Sokołowska – przewodnicząca,
Marian Matyjasik – wiceprzewodniczący,
Szymon Mikołajczyk – wiceprzewodniczący.
W celu przeprowadzenia głosowania w tej sprawie zwołana ma zostać Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego. Na razie nie wiadomo kiedy się ona odbędzie.
Komentarze do tej informacji są jednoznaczne: Chciał starosta Bieliński zrobić porządek w szpitalu, ale wymiękł, więc teraz szpital zrobi mu porządek w radzie powiatu.
Czy zmiana prezydium rady to preludium do zmiany zarządu powiatu? Czas pokaże. 

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Dorota Chitruń (z lewej) to radna z ramienia PiS i dyrektor LO w Zgorzelcu/ fot. lo.zgorzelec.org

Zgorzelecka radna przeciwna pracy w Niemczech?

Polityka
czwartek, 25 lutego 2021, 17:16
- Granica jest do przekraczania, ewentualnie do zwiedzania - usłyszeli mieszkańcy Zgorzelca z ust radnej PiS Doroty Chitruń podczas ostatniej sesji rady miasta.

Zobacz również