NaStyku.pl

Kadrowa karuzela w Bogatyni

W Bogatyni trwa kadrowa rewolucja. Najpierw ze stanowiskiem pożegnała się przewodnicząca rady miasta i gminy Dorota Bojakowska, teraz zastępca burmistrza Dominik Matelski oraz prezes GPO Stella Gosk. Stołki otrzymali sprzymierzeńcy burmistrza.
Zmiany kadrowe w Mieście i Gminie Bogatynia.
Zmiany kadrowe w Mieście i Gminie Bogatynia.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia pojawiła się informacja o odwołaniu Dominika Matelskiego ze stanowiska zastępcy burmistrza ds. inwestycji. Posadę tę przyjął Konrad Wysocki – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Wysocki jest także radnym powiatu i członkiem zarządu – z tych funkcji będzie musiał zrezygnować.

Zmiany kadrowe dotknęły także Gminne Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Bogatyni. Z funkcji prezesa spółki odwołano Stellę Gosk. Jej miejsce ma zająć Jolanta Nietrzeba – Marcinos, która w przeszłości była naczelnikiem wydziału ochrony środowiska i zagospodarowania przestrzennego UMiG w Bogatyni.

W grudniu 2017 r. Dorota Bojakowska przestała pełnić funkcję przewodniczącej rady miasta i gminy Bogatynia. Zastąpił ją Krzysztof Peremicki.

W Bogatyni można usłyszeć opinie, że zmiany kadrowe mają pomóc Grzmielewiczowi wygrać jesienne wybory samorządowe. Ze stanowisk usunął ludzi, którzy są kojarzeni z prezesem PGE GiEK S.A.  Sławomirem Zawadą. Obaj panowie się nie dogadują. Grzmielewicz został zawieszony w lokalnych strukturach PiS, natomiast z ramienia tego ugrupowania w wyborach na burmistrza miała wystartować Bojakowska.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Octavian Ursu i Rafał Gronicz / fot. CDU-Stadtverband Görlitz

Przyszła współpraca Görlitz i Zgorzelca

Polityka
czwartek, 07 lutego 2019, 13:32
O tym jak zatrzymać i przyciągnąć młodych ludzi do Europamiasta Görlitz/Zgorzelec rozmawiali w poniedziałek (04.02.) Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca i Octavian Ursu (CDU), kandydat na nadburmistrza Görlitz oraz poseł Landtagu Saksonii.

Zobacz również