NaStyku.pl

Zgorzelec wspiera Trzaskowskiego w wyścigu o prezydenturę

Sztab Rafała Trzaskowskiego pracuje do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą. Posłowie PO: Grzegorz Schetyna, Piotr Borys i Michał Jaros odwiedzili Zgorzelec i namawiali do udziału w wyborach prezydenckich i głosowanie na kandydata Koalicji Obywatelskiej.
#Trzaskowski2020 na moście Staromiejskim
#Trzaskowski2020 na moście Staromiejskim

Kampania wyborcza na finiszu. Posłowie Platformy Obywatelskiej: Grzegorz Schetyna, Piotr Borys oraz Michał Jaros zachęcali dziś mieszkańców Zgorzelca, aby wspólnie ze sztabem włączyli się w akcję poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.

Chcemy, aby ten napis był widoczny w ostatnich godzinach kampanii wyborczej i został z nami w mediach społecznościowych, aby pokazać, że jesteśmy z Rafałem Trzaskowskim. Ostatnie godziny rozstrzygną to, czy Polska zmieni się na Polskę wspólnotową, europejską, uśmiechniętą i taką, która dba o wszystkich obywateli – powiedział naszej redakcji Piotr Borys. – Każdy głos jest na wagę złota. To od nas zależy jak Polska będzie się rozwijać i w którym kierunku pójdzie – czy będzie odwrócona na wschód czy na zachód. Dzisiaj decydujemy o tym, jak Polska będzie wyglądać nie w następnych pięciu latach, ale w dekadzie – kontynuował.

Natomiast Grzegorz Schetyna prosił o mobilizację i wysoką frekwencję przy urnach wyborczych.

Na Rafała Trzaskowskiego powinien zagłosować każdy, kto chce mieszkać w innej Polsce. W kraju, w którym prezydent jest głową państwa, strażnikiem konstytucji, a nie zakładnikiem swojego środowiska politycznego i partii politycznej, z której się wywodzi. W kraju, w którym prezydent jest niezależny i pilnuje tego, żeby być prezydentem wszystkich Polaków. Walczy o to, żebyśmy byli wspólnotą mimo różnic, innych poglądów, tego gdzie mieszkamy i jacy jesteśmy. Wszyscy chcemy mieć przekonanie, że prezydent reprezentuje nas wszystkich w taki sam sposób – namawiał Schetyna.

Na pytanie naszej redakcji, czy nie martwi się ostatnimi sondażami, wskazującymi na zwycięstwo Andrzeja Dudy odpowiedział:

Wiem, że będzie druga tura, a druga tura to 12 dni kampanii i pełnej mobilizacji. Uważam, że wszystko jest przed nami. Parę tygodni temu wydawało się, że Andrzej Duda rozstrzygnie ten pojedynek w pierwszej turze. Dzisiaj wiemy, że będzie druga tura. Wiemy też, że będzie w niej Rafał Trzaskowski. Trzaskowski jest bardzo dobry w kampanii, ma bardzo dobry kontakt z wyborcami. Widziałem to w Warszawie, widziałem to w kampanii samorządowej w wyborach prezydenckich, widziałem w jaki sposób poradził sobie wtedy z Patrykiem Jakim. Jestem optymistą. Wierzę, że zwycięstwo jest na wyciągnięcie ręki.

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również