NaStyku.pl

Bezpiecznie pieszo i na rowerze w Zgorzelcu

Zgorzelec zainwestuje 381 128 zł w rozwiązania, które poprawią bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.
fot. Karolina Niemczyk
fot. Karolina Niemczyk

Aż 85% tej kwoty to unijne dofinansowanie, które w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Funduszy i Rozwoju Regionalnego, otrzymał nasz projekt „Bezpieczny pieszy w Gminie Miejskiej Zgorzelec – doposażenie przejść dla pieszych i doposażenie szkół w zakresie edukacji komunikacyjnej”.

Zgorzelecki pomysł na poprawę bezpieczeństwa pieszych i małych rowerzystów uzyskał pozytywną ocenę i znalazł się na liście 257 beneficjentów, których projekty otrzymały dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W naszym przypadku dofinansowanie wynosi 324 000 zł, co stanowi 85% wartości całego zadania wycenionego na 381 128 zł. Umowa o dofinansowanie projektu została podpisana 7 marca 2023 r.

Zmiany na przejściach dla pieszych i miasteczka rowerowe

Projekt, którego realizacja powinna zakończyć się do dnia 1 września br., obejmuje:

1. Wybudowanie wyniesionych przejść dla pieszych w 9. lokalizacjach:

  •  ul. Broniewskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Moniuszki
  •  ul. Broniewskiego w obrębie skrzyżowania z ul. Szymanowskiego
  •  ul. Francuska na wysokości przedszkola
  •  ul. Łużycka na wysokości sklepu Biedronka
  •  Poniatowskiego przy wejściu do Parku im. I. Paderewskiego
  •  ul. Lubańska przy Hali PGE Turów Arena
  •  ul. Lubańska na wysokości sklepu Biedronka

Dzięki wyniesionym przejściom piesi i rowerzyści będą lepiej widoczni, a więc bezpieczniejsi. Podwyższony próg skłoni też kierowców zbliżających się do przejścia dla pieszych do ostrożności i jazdy z mniejszą prędkością.

2. Doposażenie przejść dla pieszych przez ul. Lubańską (przy sklepie Biedronka) i przez ul. Słowiańską w wyświetlacze prędkości, które będą ostrzegać kierowców jadących zbyt szybko.

3. Doposażenie podstawowych szkół publicznych w Zgorzelcu, tj. SP nr 2, SP nr 3 i SP nr 5, w mobilne miasteczka rowerowe składające się m.in. z mat gumowych, sygnalizatorów świetlnych oraz kolejowych z rogatkami, znaków drogowych. Miasteczka będą rozkładane na boiskach przyszkolnych w czasie prowadzenia zajęć „Edukacja dla bezpieczeństwa”.

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również