NaStyku.pl

Bieliński starostą, Fiedorowicz zastępcą

23 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego w kadencji 2018-2023. Na stanowisko starosty wrócił Artur Bieliński, jego zastępcą został Mirosław Fiedorowicz. Wybrano też zarząd powiatu, przewodniczącą rady oraz wiceprzewodniczących.
Pierwsza sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego - zdjęcie nr 14
Pierwsza sesja Rady Powiatu Zgorzeleckiego - zdjęcie nr 14

Nowa szefowa rady

Małgorzata Sokołowska, kandydatka koalicji PO, została nową przewodniczącą Rady Powiatu Zgorzeleckiego. W tajnym głosowaniu opowiedziało się za nią 11 radnych, 9 poparło Iwonę Szatkowską, kandydatkę PiS. 1 głos był nieważny. Jej zastępcami zostali Marian Matyjasik (12 głosów za) oraz Szymon Mikołajczyk (12 głosów). Pozostałe kandydatki: Annę Wierzbicką-Zawadę oraz Wiktorię Rataj poparło po 9 radnych.

Bieliński wraca na stanowisko starosty

Przewodnicząca Małgorzata Sokołowska na stanowisko starosty zgłosiła Artura Bielińskiego, natomiast Artur Sienkiewicz – Urszulę Ciupak. Ostatecznie szefem powiatu został Bieliński, który pokonał swoją konkurentkę wynikiem głosów 12:9. Jego zastępcą został Mirosław Fiedorowicz, którego wybór poparło 13 radnych, 6 wstrzymało się od głosu, 2 głosy uznano za nieważne. W zarządzie powiatu zasiądą jeszcze: Mirosław Celuch (13 głosów za, 6 przeciw, 2 wstrzymujące się), Krystyna Radzięta (13 głosów za, 7 przeciw, 1 wstrzymujący się) oraz Ireneusz Owsik jako stały członek zarządu spoza rady (12 głosów za, przeciw 9).

Chciałbym podziękować moim kolegom i koleżankom. W szczególności chciałbym podziękować pani Nataszy Hładuń, Markowi Kurzyńskiemu, Szymonowi Mikołajczykowi, Marianowi Matyjasikowi i wszystkim pozostałym. A im dlatego, że przez miesiąc nakłaniano ich do zmiany strony i nie zdecydowali się na to. I za to im dziękuję – powiedział po ogłoszeniu wyników nowy starosta Artur Bieliński. Zadania powiatu są takie jakie są i wszyscy je znamy i one będą realizowane. Mam nadzieję, że przy współudziale Państwa również… - dokończył zwracając się do opozycji. 

Z sali dobiegł głos Andrzeja Tyca, który zaznaczył, że "warto być przyzwoitym".

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również