NaStyku.pl

Dobrołowicz wygrywa wybory przedterminowe w Bogatyni

Dogrywka rozstrzygnięta. Funkcję Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia będzie sprawował Wojciech Dobrołowicz.
Wojciech Dobrołowicz / fot. facebook Wojciech Dobrołowicz
Wojciech Dobrołowicz / fot. facebook Wojciech Dobrołowicz

O władzę w Bogatyni walczyło 6 kandydatów: Artur Bohdanowicz, Wojciech Dobrołowicz, Grzegorz Kina, Ireneusz Kropidłowski, Artur Oliasz oraz Artur Sienkiewicz. Pierwotnie wybory przedterminowe miały odbyć się 15 listopada 2020 r., ale ze względu na sytuację epidemiczną były kilkukrotnie przekładane. Ostatecznie udało się przeprowadzić I turę 13 czerwca 2021 r., a dogrywkę 27 czerwca.

Wyniki II tury wyborów przedterminowych w Bogatyni

Przypominamy, że do II tury wyborów dostało się dwóch kandydatów: Wojciech Dobrołowicz oraz Ireneusz Kropidłowski. I to właśnie ten pierwszy wygrał. Dotychczasowy komisarz gminy zdobył przychylność 3884 wyborców. Jego kontrkandydat otrzymał 1733 głosy mniej (2151 głosów). W sumie oddano ważnych 6035 głosów.

Drodzy Mieszkańcy! Dziękuję za każdy oddany na mnie głos i zaufanie. 64,3% to ogromny sukces! Państwa decyzja to dla mnie wielka radość, ale jednocześnie motywacja i zobowiązanie do ciężkiej i sumiennej pracy na rzecz naszego miasta i naszej gminy. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w tę kampanię wyborczą. Zarówno moim znajomym i przyjaciołom, a przede wszystkim mojemu niezawodnemu sztabowi. Te wybory pokazały, że podjęta przez mnie decyzja była słuszna i potrzebna. Jestem otwarty na współpracę, dlatego zapraszam wszystkich niezależnie od poglądów politycznych do wspólnego działania na rzecz miasta i gminy Bogatynia – napisał w social mediach Dobrołowicz.

Uprawnionych do głosowania było 17884 mieszkańców. Wydano 6158 kart do głosowania. Do urn wyborczych poszło 6153 osoby, co oznacza, że frekwencja wyborcza wyniosła 34,41%. Oddano 6035 ważnych głosów i 118 nieważnych.

DZIĘKUJĘ 2151 mieszkańcom gminy, którzy mi zaufali i oddali na mnie SWÓJ GŁOS. DZIĘKUJĘ całemu komitetowi oraz SYMPATYKOM za ogromne zaangażowanie, szczególnie na finiszu kampanii. DZIĘKUJĘ Jolancie Kropidłowskiej za nieustanne WSPARCIE w trakcie 9 miesięcy CIĘŻKIEJ PRACY. Gratuluję mojemu kontrkandydatowi Wojciechowi Dobrołowiczowi wygranej, a Bogatyni życzę jak NAJLEPIEJ, bo to również MOJE MIASTO – czytamy na facebooku Kropidłowskiego.

Najbliższe wybory samorządowe zaplanowane są na 2023 r.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również