NaStyku.pl

Dorota Baranowska: Chcę być głosem naszego regionu w Sejmie

- Chcę być głosem pogranicza, jego powiatów, gmin i ludzi żyjących odmiennym rytmem niż inne regiony Polski - mówi Dorota Baranowska, która startuje do Sejmu RP z pozycji 7. na liście Koalicji Obywatelskiej.
Dorota Baranowska - pozycja 7. na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP
Dorota Baranowska - pozycja 7. na liście Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu RP

Dorota Baranowska urodziła się w Zgorzelcu, gdzie od 31 lat pracuje w Szkole Podstawowej nr 5 – początkowo jako nauczyciel nauczania początkowego, a obecnie jako pedagog szkolny. Mieszkańcy miasta darzą ją dużym zaufaniem, bo nieprzerwanie od 2006 r. powierzają jej mandat radnej Rady Miasta Zgorzelec.

Od lat skutecznie zabiegam o to, aby budżet miasta uwzględniał zadania służące poprawie jakości życia i bezpieczeństwa zgorzelczan oraz jakości edukacji, która – jako pedagogowi – szczególnie leży mi na sercu. Potrafię efektywnie działać, ale wiem też, jak bardzo ograniczone są możliwości samorządów, coraz mocniej obciążanych zadaniami delegowanymi przez rząd, na które nie tylko nie otrzymują wystarczająco dużych, lecz często żadnych subwencji - mówi Dorota Baranowska.

Od dwóch lat jest także prezesem Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Osa”, który z powodzeniem szkoli młodzież w lekkiej atletyce. W ten sposób Dorota Baranowska kontynuuje rodzinne tradycje. Jej jodzice – Krystyna i Józef Wiatrowscy – całe zawodowe życie związani byli ze zgorzelecką oświatą, a tato był współtwórcą „Osy” i jej sukcesów.

Obserwując z perspektywy radnej skutki finansowe i społeczne, nieprzemyślanej reformy oświaty, widząc jak niewiele robi się dla wyrównywania szans, stwarzania warunków dla rozwoju młodych talentów i jak powierzchownie, byle jak i bez szacunku, traktuje się sprawy istotne dla społeczeństwa – zdrowie, opiekę nad przewlekle chorymi, niepełnosprawnymi i samotnymi, ochronę środowiska, relacje z sąsiadami – zdecydowałam się na start w wyborach parlamentarnych – przyznaje Dorota Baranowska.

Zgorzelczanka jako wolontariusz aktywnie współpracuje ze środowiskiem seniorów, angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i uczestniczy w wielu projektach edukacyjnych, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Chcę być Waszym głosem w Sejmie. Chcę mówić w imieniu małych i średnich miast, które nie są w stanie i nie powinny musieć konkurować z wielkimi ośrodkami. Chcę wreszcie być głosem pogranicza, jego powiatów, gmin i ludzi żyjących odmiennym rytmem niż inne regiony Polski. Jestem przekonana, że już najwyższy czas, aby zauważono i usłyszano także nasze potrzeby – zaznacza kandydatka Koalicji Obywatelskiej.

Program Doroty Baranowskiej skupia się na trzech podstawowych obszarach: sporcie młodzieżowym, edukacji i kulturze oraz zdrowiu i usługach opiekuńczych.

 

Oficjalnego poparcia Dorocie Baranowskiej w wyborach do Sejmu RP udzielili

 

 

 

 

 

Aktualna ocena: 3,7/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kopalnia Turów / fot. PGE

Akcja poparcia dla elektrowni i kopalni Turów

Polityka
czwartek, 28 maja 2020, 09:16
Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj włączył się w akcję poparcia dla elektrowni i kopalni Turów. Samorządowiec zachęca do składania podpisów pod petycją, która zostanie skierowana do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen.

Zobacz również