NaStyku.pl

Dorota Baranowska siódemką w wyborach do Sejmu RP

Dorota Baranowska będzie reprezentować Zgorzelec i powiat zgorzelecki na listach Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach do Sejmu RP. Wystartuje z pozycji nr 7.
Dorota Baranowska "siódemką" w wyborach do Sejmu
Dorota Baranowska "siódemką" w wyborach do Sejmu

Dorota Baranowska od 2006 roku nieprzerwanie sprawuje mandat radnej Rady Miasta Zgorzelec. Jak sama przyznaje - chcąc mieć realny wpływ na przepisy i ustawy, które zmieniałyby pewne realia w kraju - podjęła decyzję o kandydowaniu do Sejmu RP.

Od 13 lat jestem samorządowcem, a jeszcze dłużej działaczem społecznym. Doskonale znam problemy i potrzeby lokalnych społeczności, dlatego chcę by to głos naszych małych ojczyzn był słyszalny w Sejmie. Edukacja, kultura, sport młodzieżowy, usługi opiekuńcze oraz potrzeby seniorów i osób niepełnosprawnych to obszary szczególnie mi bliskie i to na tych filarach oparłam mój program wyborczy - mówiła Dorota Baranowska podczas oficjalnego rozpoczęcia kampanii przed Miejskim Domem Kultury w Zgorzelcu.

Dorota Baranowska

Dorota Baranowska utworzy wyborczy duet z Władysławem Kozakiewiczem - mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce z 1980 roku, który z okręgu nr 1 (pow. zgorzelecki, bolesławiecki, lubański, lwówecki) będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Senatu.

Oprócz tego, że kiedyś w Moskwie przeskoczyłem wyżej niż wszyscy inni i pokazałem charakterystyczny gest, to jestem również nauczycielem oraz samorządowcem. Chcę pokazać, że wciąż jestem w dobrej formie, mam olbrzymi wigor i chęci do pracy na rzecz Polaków - podkreślał Kozakiewicz.

Władysław Kozakiewicz

Swojego poparcia dla zgorzeleckiej kandydatki do Sejmu nie krył Piotr Borys - lider Koalicji Obywatelskiej w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

W naszej koalicji mamy łącznie tysiąc kandydatów do Sejmu i do Senatu. Są to parlamentarzyści, którzy prowadzą listę na czołówce, ale także wybitni samorządowcy jak Dorota Baranowska. Jestem bardzo zbudowany widokiem tak licznie popierającego ją sztabu mieszkańców Zgorzelca.

Ta lista ma poprowadzić nas do zwycięstwa. W dążeniu do osiągnięcia tego celu czerpiemy ogrom inspiracji od sportowców, stąd udział Władysława Kozakiewicza do Senatu. To dla nas ogromny zaszczyt, że po kampanii europarlamentarnej zgodził się przyjąć zaproszenie i tym razem rywalizować w politycznej spartakiadzie wyborczej. Głęboko wierzę, że dokonania wszystkich kandydatów z osobna, ich dorobek samorządowy, społeczny, parlamentarny, ale także sportowy i edukacyjny, pozwoli nam stworzyć drużynę, która wygra. Stawką tych wyborów jest silna, bogata i praworządna Polska.

O tym, jak ważną rolę w Sejmie odgrywają właśnie samorządowcy przekonywała Zofia Czernow - w przeszłości sprawująca funkcję prezydenta i wiceprezydenta Jeleniej Góry, a obecnie zasiadająca w ławach sejmowych już drugą kadencję.

Bardzo cieszę się, że Zgorzelec ma tak znakomitą kandydatkę. Będziemy wspólnie z Dorotą Baranowską zabiegać o to, aby mieszkańcy Zgorzelca i całego powiatu zgorzeleckiego bardzo licznie popierali listę Koalicji Obywatelskiej. Ta lista jest przyszłością Polski. Wszyscy wiemy o to, że wybory 13 października są najważniejsze: dla Polski, Polaków i naszych małych ojczyzn.

Za sukces wyborczy Doroty Baranowskiej kciuki trzyma również Burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Od ponad 12 lat jestem burmistrzem miasta i wiem jak ważny jest niezależny, silny samorząd w budowaniu lokalnego dobrobytu. Myślę, że wszystkie rozwiązania, które służą centralizacji kraju, które powodują, że to jeden człowiek a nie lokalna społeczność podejmuje decyzje, nie są dla nas dobre w długiej perspektywie. Musimy zrobić wszystko, żeby samorządy były silne i niezależne od partii oraz władz państwowych. Tylko dalsze wspieranie samorządu, co gwarantuje Koalicja Obywatelska, może do tego doprowadzić. Zachęcam do głosowania na kandydatów KO, a w szczególności trzymam kciuki za naszą Dorotę Baranowską.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również