NaStyku.pl

Dotacja rządowa dla Zgorzelca w ramach Programu Polski Ład

Zgorzelec otrzyma 4 491 000 zł dotacji rządowej na rozbudowę systemu selektywnej zbiórki odpadów. Pieniądze przyznano w odpowiedzi na wniosek złożony w pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych ogłoszonego w ramach Programu Polski Ład.
MPGK Zgorzelec
MPGK Zgorzelec

Zgłoszona do programu inwestycja, której wartość całkowita, tj. z wkładem własnym gminy, wynosi 4 991 000 zł, obejmuje:

  • budowę wyposażonej w 8 stanowisk linii do segregacji odpadów na terenie składowiska w Jędrzychowicach, dzięki czemu gmina będzie mogła odzyskiwać z odpadów komunalnych plastik, papier, szkło i metal.
  • zakup sprzętu do obsługi systemu: samochodu śmieciarki 16 mᶟ (1 szt.), samochodu hakowca (1 szt.), samochodu ciężarowego do selektywnej zbiórki w workach (1 szt.), ładowarki z chwytakiem (1 szt.), kontenera 36 mᶟ (1 szt.), kontenera KP7 trójkomorowego (3 szt.) pojemników 1100 l żółtych, zielonych, niebieskich (150 szt.)
  • utwardzenie placów magazynowych

Oprócz wniosku dotyczącego rozbudowy systemu selektywnej zbiórki odpadów w mieście Zgorzelec, który uzyskał dofinansowanie, urząd zgłosił do Programu Polski Ład także dwa inne wnioski, które jednak nie otrzymały dofinansowania w tym naborze tj. na zagospodarowanie Zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu oraz przebudowę i termomodernizację Centrum Sportowo-Rekreacyjnego w Zgorzelcu.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również