NaStyku.pl

Druga tura wyborów. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca br. Nowe zasady głosowania w lokalach wyborczych przewiduje opublikowane we wtorek rozporządzenie ministra zdrowia.
II tura wyborów prezydenckich 2020
II tura wyborów prezydenckich 2020

Osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni będą obsługiwani w pierwszej kolejności.  

We wtorek w Dzienniku Ustaw ukazała się nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wykazu środków ochrony osobistej związanej ze zwalczaniem epidemii koronawirusa dla członków obwodowych komisji wyborczych oraz szczegółowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w lokalu wyborczym. 

Druga tura wyborów. Jak głosować? Nowe zasady 

Zgodnie z nowymi przepisami w lokalu wyborczym w pierwszej kolejności obsługiwane będą osoby powyżej 60 lat, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat oraz osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub te, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie. 

W niedzielnych wyborach prezydenckich wyborcy nadal będą musieli pamiętać o środkach ostrożności, m.in: obowiązku zakrycia ust i nosa przy pomocy maseczki, dezynfekcji rąk lub przyjściu w rękawiczkach.

12 lipca w drugiej turze wyborów zmierzą się urzędujący prezydent Andrzej Duda oraz kandydat KO Rafał Trzaskowski. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również