NaStyku.pl

Jest porozumienie w sprawie Turowa!

Dzisiaj premierzy Polski i Czech podpisali porozumienie kończące spór w sprawie Kopalni Turów. Na mocy tego porozumienia Polska i PGE wypłaci Republice Czeskiej oraz Krajowi Libereckiemu łącznie 45 mln euro.
Szefowie rządów Polski i Czech: Mateusz Morawiecki i Petr Fiala / fot. Daniel Gnap / KPRM
Szefowie rządów Polski i Czech: Mateusz Morawiecki i Petr Fiala / fot. Daniel Gnap / KPRM

Zakończono polsko-czeskie negocjacje w sprawie Turowa. W Pradze szefowie rządów Mateusz Morawiecki i Petr Fiala zawarli ostatecznie porozumienie w tej sprawie.

Strona polska zbuduje wał ziemny, który zabezpieczy mieszkańców regionu przed zanieczyszczeniem powietrza i hałasem oraz mur, który będzie chronił wodę. Do zakończenia wydobycia będzie monitorowane zanieczyszczenie powietrza, hałas, osuwanie się gruntu i poziom wód gruntowych. Będą też realizowane mikro-projekty na rzecz środowiska – mówił o porozumieniu Polski i Czech premier Czech Petr Fiala podczas konferencji prasowej.

W sumie kwota rekompensat za działanie Turowa dla Czech wyniesie 45 mln euro. Jak zaznaczył premier Czech, to przelanie środków będzie warunkiem wycofania skargi w TSUE.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również