NaStyku.pl

KWB Turów ma nowego dyrektora. Wochna zastąpił Sondaja

Leszek Sondaj nie jest już dyrektorem Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Zastąpił go Sławomir Wochna – pełniący dotychczas obowiązki zastępcy zawiadowcy kopalni.
Sławomir Wochna / fot. NSZZ Solidarność KWB Turów
Sławomir Wochna / fot. NSZZ Solidarność KWB Turów

O zmianach poinformowała na swojej stronie NSZZ Solidarność KWB Turów. W komunikacie możemy przeczytać, że 20 lutego 2019 r. dotychczasowego dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów Leszka Sondaja zastąpił Sławomir Wochna.

Sławomir Wochna ma 47 lat. Jest absolwentem Wydziały Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe Głównego Instytutu Górnictwa w zakresie "Bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem". Posiada indywidualny certyfikat menadżera odpowiedzialnego za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (MEx). Od dwóch kadencji jest przedstawicielem pracowników w Radzie Nadzorczej PGE GiEK S.A.

Od 29 lat pracuje w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W latach 2009-2018 pełnił funkcję sztygara oddziałowego w Oddziale Taśmociągów Węglowych i Sortowni Węgla. Wcześniej, w latach 2003-2009 był sztygarem zmianowym w Oddziale Transportu Nakładu, a w latach 2000-2003 pełnił funkcję nadgórnika w tym oddziale. Pracował również jako operator maszyn budowlanych i sprzętu technologicznego. Pracę zaczynał jako ślusarz na odkrywce.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Święto wolności w Gdańsku. 30 lat po 4 czerwca 1989 r.

30 lat wolności

Polityka
piątek, 07 czerwca 2019, 14:51
Pamiętajmy o tej wspaniałej karcie naszej historii i przy następnych obchodach bądźmy razem, bo są to naprawdę niezapomniane chwile. Połączmy się wszyscy, polubmy na powrót przy Mazurku Dąbrowskiego.

Zobacz również