NaStyku.pl

KWB Turów ma nowego dyrektora. Wochna zastąpił Sondaja

Leszek Sondaj nie jest już dyrektorem Kopalni Węgla Brunatnego Turów. Zastąpił go Sławomir Wochna – pełniący dotychczas obowiązki zastępcy zawiadowcy kopalni.
Sławomir Wochna / fot. NSZZ Solidarność KWB Turów
Sławomir Wochna / fot. NSZZ Solidarność KWB Turów

O zmianach poinformowała na swojej stronie NSZZ Solidarność KWB Turów. W komunikacie możemy przeczytać, że 20 lutego 2019 r. dotychczasowego dyrektora PGE GiEK S.A. Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów Leszka Sondaja zastąpił Sławomir Wochna.

Sławomir Wochna ma 47 lat. Jest absolwentem Wydziały Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Ukończył również studia podyplomowe Głównego Instytutu Górnictwa w zakresie "Bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem". Posiada indywidualny certyfikat menadżera odpowiedzialnego za sprawy bezpieczeństwa technicznego w przestrzeniach zagrożonych wybuchem (MEx). Od dwóch kadencji jest przedstawicielem pracowników w Radzie Nadzorczej PGE GiEK S.A.

Od 29 lat pracuje w Kopalni Węgla Brunatnego Turów. W latach 2009-2018 pełnił funkcję sztygara oddziałowego w Oddziale Taśmociągów Węglowych i Sortowni Węgla. Wcześniej, w latach 2003-2009 był sztygarem zmianowym w Oddziale Transportu Nakładu, a w latach 2000-2003 pełnił funkcję nadgórnika w tym oddziale. Pracował również jako operator maszyn budowlanych i sprzętu technologicznego. Pracę zaczynał jako ślusarz na odkrywce.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wizyta Krzysztofa Śmiszka, Marty Lempart i Natalii Zatki w Zgorzelcu

Wiosna Biedronia w Zgorzelcu

Polityka
czwartek, 04 kwietnia 2019, 12:23
Wiosna Biedronia wkroczyła na Dolny Śląsk. Zgorzelec był kolejnym miastem, w którym Krzysztof Śmiszek, Marta Lempart i Natalia Zatka przedstawili swój program wyborczy do Parlamentu Europejskiego.
Radni Gminy Sulików na sesji 26 marca 2019 r. / materiały prasowe Gminy Sulików

Dyskusja na temat dróg w Gminie Sulików

Polityka
piątek, 29 marca 2019, 11:02
Głównym tematem ostatniej sesji Rady Gminy Sulików był stan dróg na terenie gminy. W debacie wzięli udział radni, Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Zobacz również