NaStyku.pl

Marsz „WOLNOŚĆ JEST W NAS” w Zgorzelcu

W sobotę (11.09) w Zgorzelcu odbędzie się marsz, który ma być sprzeciwem wobec działań władzy, która dopuszcza się łamania umowy społecznej, doprowadziła do zniszczenia trójpodziału władzy i podąża w kierunku dyktatury.
Marsz „WOLNOŚĆ JEST W NAS” w Zgorzelcu
Marsz „WOLNOŚĆ JEST W NAS” w Zgorzelcu

Marsz, jest wyrazem naszego sprzeciwu wobec działań władzy, która dopuszcza się łamania umowy społecznej, doprowadziła do zniszczenia trójpodziału władzy i podąża w kierunku dyktatury.

Łamane jest prawo, które dawała poczucie bezpieczeństwa a funkcjonowanie instytucji oraz organizacji, których zadaniem była ochrona obywateli zostało w sposób drastyczny ograniczone. Społeczeństwo zostało podzielone „na gorszy i lepszy sort”. Obserwujemy przejaw baraku tolerancji, liczne hasła głoszące nienawiść doprowadzają do aktów agresji.

Brak reakcji ze strony władz, to jest przyzwolenie, która w rezultacie akceptuje takie zachowanie. Nieprzestrzeganie Konstytucji a w szczególności praw wolności i praw osobistych obywatela RP Art: 40, 41,45, 47, 49, 53, 54 oraz Konwencji i Umów Międzynarodowych, pokazuje słabość nie tylko władzy ale państwa. Państwo, które ogranicza obywatelom dostęp do informacji, używa siły, to oznaka słabości.

Jaka przyszłość czeka społeczeństwo, które daje przyzwolenie na łamanie praw człowieka, które ulega populizmowi i nie reaguje na łamanie zasad demokracji? Jakie wartości pozostawimy następnym pokoleniom, które wychowane w wolnej Polsce mają prawo nie wierzyć, że o wolność trzeba dbać i ją pielęgnować. Społeczeństwo musi kontrolować władzę „KAŻDA WŁADZĘ”, bo inaczej stanie się jej zakładnikiem.

Nasze spotkanie zaczynamy 11 września (sobota) o godzinie 17:00 przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu ul. Armii Krajowej 104 (koło Krzyża Milenijnego) a następnie udajemy się na ulicę Boh Getta - Daszyńskiego- Piłsudskiego- Wolności- Partyzantów- Domańskiego- Warszawską- Boh Getta i kończymy spotkanie pod Sądem Rejonowym.

Serdecznie zapraszamy i zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i wszystkich zgromadzonych.

Organizatorzy: Grupa Mieszkańcy Zgorzelca i Strajk Kobiet

#PolskoDość #StanWyjątkowejPogardy

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Powstanie Dolnośląska Dolina Wodorowa / fot. KPRM

Powstanie Dolnośląska Dolina Wodorowa

Polityka
piątek, 10 września 2021, 15:19
Nowa inicjatywa pozwoli wykorzystać potencjał regionu w zakresie nowoczesnych technologii, a niskoemisyjny wodór będzie wykorzystywany na szeroką skalę jako źródło czystej energii.
Manifestacja w obronie Wolnych Mediów i Wolności Słowa w Polsce

We wtorek protest w obronie wolnych mediów

Polityka
poniedziałek, 09 sierpnia 2021, 09:31
W kilkudziesięciu miastach odbędą się we wtorek (10.08) manifestacje w obronie Wolnych Mediów i Wolności Słowa w Polsce. Zgorzelecki Strajk Kobiet zaprasza wszystkich o godz. 18:00, tradycyjnie pod Krzyż Millenium.

Zobacz również