NaStyku.pl

Miasto Zgorzelec z tytułem Gmina na 5!

Miasto Zgorzelec otrzymało wyróżnienie „Gmina na 5!” w badaniu organizowanym przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W edycji 2021/22 przebadano 669 gmin.
fot. UM Zgorzelec
fot. UM Zgorzelec

W tej edycji ocena gmin została oparta o 31 kryteriów. Ze względu na pandemię oraz wpływ działań zbrojnych na Ukrainie na sytuację w Polsce wprowadzono kryteria dodatkowe. Badanie miało na celu sprawdzenie zachowań samorządów w obliczu najbardziej znaczących aktualnie czynników makroekonomicznych wpływających na ich funkcjonowanie.

Badanie zostało przeprowadzone w pierwszych miesiącach 2022 r. i składało się z dwóch elementów. Pierwszym z nich była ocena użyteczności oficjalnych witryn internetowych prowadzonych przez badane urzędy gminy. Drugim elementem badania było przeprowadzenie oceny kontaktu drogą elektroniczną z przedstawicielem badanego urzędu z wykorzystaniem metody „tajemniczego klienta” – w języku polskim oraz angielskim. Ta część badania polegała na wcieleniu się w rolę potencjalnego inwestora i kontakcie z badanymi jednostkami, bez informowania ich o udziale w badaniu.

Na podstawie najbardziej obiektywnych i miarodajnych ocen mailingu oraz oceny witryn internetowych opracowano Ranking „Gmina na 5!” – tj. listę gmin o ponadprzeciętnych wynikach, do których zaliczono Miasto Zgorzelec. W rankingu wyprzedziliśmy naszych sąsiadów – Lubań, Bogatynię i Bolesławiec, a także o wiele większe miasta – m.in. Gdańsk, Wrocław, Katowice.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również