NaStyku.pl

Mieszkańcy Zgorzelca i powiatu zgorzeleckiego na Marszu Wolności w Warszawie (ZDJĘCIA)

W niedziele w Warszawie odbył się Marsz Wolności, którego pomysłodawcą jest współzałożyciel Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Data marszu nie była przypadkowa gdyż 4 czerwca obchodzony jest Dzień Demokracji.
fot. FB R. Gronicz
fot. FB R. Gronicz

Jak podali organizatorzy Marszu Wolności udział mogło w nim wziąć nawet pół miliona Polaków. Do Warszawy zjechali zwolennicy różnych partii politycznych stojących w opyzcji do obecnej grupy rządzącej czyli PiS. Pomysłodawcą marszu był Donald Tusk, współzałożyciel partii politycznej Platfroma Obywatelska, były prezes Rady Ministrów. 

Wybrana data również nie była przypadkowa, gdyż 4 czerwca obchodzimy Dzień Demokracji. W niedzielę do Warszway pojechała również bardzo duża grupa przedstawicieli władz samorządowych i mieszkańców ze Zgorzelca oraz powiatu zgorzeleckiego. 

- Uczestniczycie w największym wydarzeniu w historii demokratycznej Polski. Polacy gromadzili się w różnych miejscach w Polsce. Wszędzie dostajemy sygnały wsparcia. Tu jest Polska. Macie prawo to głośno krzyczeć. Wszyscy mamy w sercach naszą ojczyznę. To jest rzecz najważniejsza. Jeździłem po całym kraju i wszędzie spotykałem ludzi wściekłych, złych i zrozpaczonych - mówił Donald Tusk. - Czujemy, że od lat Polską rządzą ludzie, którzy nie potrafią kochać, zakłamali słowo "solidarność" i każdego dnia zabierają nam wolność kawałek po kawałku. Jesteśmy tu po to, aby pokazać, że nikt nas nie podzieli i nie zniszczy, bo mamy Polskę w sercach. Demokracja w Polsce nie umrze! 

Donald Tusk złożył też publiczne ślubowanie:

- Idziemy do tych wyborów po to, by zwyciężyć, po to by rozliczyć, po to by naprawić ludzkie krzywdy, po to by pojednać polskie rodziny. Możecie to nazwać ślubowaniem Tuska - dodał przewodniczący PO. 

Marsz oficjalnie zakończył się w niedzielne popołudnie przed godz. 16.00 jednak uczestniczy wciąż maszerowali jeszcze blisko przez godzinę w stronę Placu Zamkowego. 

W całej Polsce, również w Zgorzelcu, dla tych mieszkańców którzy do Warszawy pojechać nie mogli, odbyły się akcje wspierające wydarzenie. Stowarzyszenie Zgorzeleckie Kobiety postawiło pod Pomnikiem Milenijnym tablicę. Można było do niej przypiąć pinezki w ramach poparcia marszu. 

 

 

 

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również