NaStyku.pl

Mirosław Kabała nowym prezesem KKS Turów Zgorzelec

Dzisiaj Rada Nadzorcza KKS Turów Zgorzelec powołała na stanowisko prezesa zarządu Mirosława Kabałę.
Fot.: PGE Turów Zgorzelec: Mirosław Kabała
Fot.: PGE Turów Zgorzelec: Mirosław Kabała

Prezes Turów Zgorzelc Mirosław Kabała

Dzisiaj Rada Nadzorcza KKS Turów Zgorzelec powołała na stanowisko prezesa zarządu Mirosława Kabałę.

Mirosław Kabała od lat jest związany z koszykówką. W przeszłości był reprezentantem Polski i jej kapitanem. Przez 13 lat występował na parkietach ekstraklasy. Grał nie tylko w barwach PGE Turowa Zgorzelec, ale także Hutnika Kraków, Astorii Bydgoszcz, Śląska Wrocław, Anwilu Włocławek czy Noteci Inowrocław. W trakcie bogatej kariery najbliżej związany był z przygranicznym miastem. Był m.in. współautorem projektu odbudowy pierwszej drużyny PGE Turowa Zgorzelec, która w sezonie 1997/1998 balansowała na poziomie drugiej i trzeciej ligi. Wprowadził przygraniczny zespół do ekstraklasy wspierając trenera Radosława Czerniaka na ławce trenerskiej. W sezonie 2015/16 Mirosław Kabała był jednym z asystentów Piotra Ignatowicza, a przez ostatni rok pełnił rolę trenera trzecioligowej drużyny PGE Turowa oraz koordynatora ds. szkolenia młodzieży. W okresie przygotowawczym do nowego sezonu PLK wspierał swoją wiedzą i doświadczeniem trenera Mathiasa Fischera.

Mirosław Kabała zastąpił na stanowisku prezesa zarządu klubu Jerzego Stachyrę, który 20 września złożył rezygnację. Przeczytać o tym można tutaj-klik.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również