NaStyku.pl

Nadburmistrz Miasta Görlitz zaprzysiężony

W sobotę 24 sierpnia radni Rady Miasta Görlitz uroczyście zainaugurowali pracę w nowej kadencji. Zaprzysiężony został również nadburmistrz miasta – Octavian Ursu.
Zaprzysiężenie Nadburmistrza Görlitz Octaviana Ursu / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu
Zaprzysiężenie Nadburmistrza Görlitz Octaviana Ursu / materiały prasowe Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu

W swoim inauguracyjnym przemówieniu Octavian Ursu wskazał ekonomię, bezpieczeństwo i rodzinę jako główne fundamenty dalszego rozwoju miasta.

Z wielką dumą obywatelską, pewnością siebie, kreatywnością i odwagą rozwijajmy europejskie miasto Görlitz/Zgorzelec! Nasze przyjazne dla rodzin miasto powinno rozwijać się jako dobra lokalizacja do życia, prowadzenia działalności gospodarczej i edukacji. Görlitz należy postrzegać jako bezpieczne miejsce, pełne tradycji i nowoczesności, rzemiosła i nowych technologii, bogatej historii oraz wizji przyszłości – podkreślał Nadburmistrz Miasta Görlitz.

W uroczystej inauguracji i zaprzysiężeniu, które odbyło się w Teatrze Görlitz, udział wzięli m.in. Mirosław Fiedorowicz – Wicestarosta Zgorzelecki, Rafał Gronicz – Burmistrz Miasta Zgorzelec oraz Małgorzata Sokołowska – Przewodnicząca Rady Powiatu Zgorzeleckiego.

Życzymy dużo wytrwałości i siły twórczej w nowej pracy oraz podjęcia tego wyzwania z rozmachem i powodzeniem. Liczymy na kontynuację owocnej współpracy po obu stronach Nysy Łużyckiej oraz realizację partnerskich projektów transgranicznych w naszym regionie – życzyła nowemu nadburmistrzowi Görlitz oficjalna delegacja Powiatu Zgorzeleckiego.

Zaprzysiężenie Nadburmistrza Görlitz Octaviana Ursu / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Zaprzysiężenie Nadburmistrza Görlitz Octaviana Ursu / fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również