NaStyku.pl

Nasz region został wykluczony z tzw. „Platformy Węglowej”. Zgłoś uwagi!

Informacja z ostatniej chwili – nasz region został wykluczony z tzw.„Platformy Węglowej”.Oznacza to, że przyszłość naszego regionu i miasta są bardzo zagrożone,bo nie będziemy mogli liczyć na jakąkolwiek pomoc,kiedy przyjdzie czas na transformację regionu.
Twój głos ma znaczenie! Zgłoś uwagi!
Twój głos ma znaczenie! Zgłoś uwagi!

Pominięto nas jednak w pracach na budżetem Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. To poważne środki, które nie będą dla nas dostępne jeśli nie zareagujemy.

Nasza ostatnia szansa w walce o pieniądze na przyszły rozwój to złożenie uwag do załącznika D: „Wytyczne inwestycyjne dla Polski dotyczące Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji na lata 2021 – 2027”.

Ostateczny termin wniesienia powyższych uwag mija dzisiaj – tj. 12.03.2020 r. o godz. 24.00.

Jak zgłosić uwagi?

1. otwórz przeglądarkę
2. w przeglądarce otwórz następujący link:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12113-Fast-track-interservice-consultation-on-the-SEIP-including-a-JTM-and-the-JTF-
3. przyciśnij żółty przycisk „give feedback”
4. przyciśnij "register" i postępuj wg. instrukcji - utwórz konto instytucji z podaniem maila, który można zaraz odebrać lub konto osoby prywatnej
5. odbierz maila, klikając w link i podaj nowe hasło
6. po zarejestrowaniu ponownie kliknij link:
https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12113-Fast-track-interservice-consultation-on-the-SEIP-including-a-JTM-and-the-JTF-
7. wypełnij kolejno: a) wybór języka – polski, b) my feedback * - wpisz swoje odczucia dot. pominięcia regionu.

 Przykładowy tekst:

W celu wyeliminowania zagrożenia wykluczeniem gospodarczo-społecznym „górniczej” części podregionu jeleniogórskiego tj. powiatu zgorzeleckiego zam. przez 90 000 mieszkańców; należy dla tej części podregionu przygotować i przedłożyć Komisji jeden z terytorialnych planów sprawiedliwej transformacji, przedstawiając w nim zarys procesu transformacji do roku 2030 (zgodny z krajowymi planami. Nie podjęcie działań na rzecz rozpoczęcia transformacji powiatu zgorzeleckiego (jako części podobszaru jeleniogórskiego) skutkować będzie zapaścią gospodarczo-społeczną o nieodwracalnych skutkach i skali.

Zatem, podobnie jak przy rekomendacji Komisji wobec podregionu konińskiego, należy rekomendować powiat zgorzelecki (jako część podregionu jeleniogórskiego na poziomie NUTS 3) do obszarów wysokiego ryzyka wykluczeniem gospodarczym i społecznym w związku z zakończeniem (niezależnie od terminu) procesu wydobywczego węgla brunatnego, a tym samym i produkcji energii elektrycznej w elektrowni.

Niewłączenie Powiatu Zgorzeleckiego (jako części podregionu jeleniogórskiego - worek turoszowski) do mechanizmu Sprawiedliwej Transformacji na lata 2020 – 2027, jako obszaru górniczego wskazanego do głębokiej transformacji gospodarczej, skazuje cały region na wykluczenie gospodarczo-społeczne, którego skutki będą miały również wymiar międzynarodowy (transgraniczny).

8. d) I am giving my feedback as * - wybierz jako kto zgłaszasz uwagi e) Country of origin * - wybierz kraj pochodzenia f) wybierz polecenie "public" i zaakceptuj politykę prywatności f) wyślij przyciskając "submit".

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również