NaStyku.pl

Oficjalnie: Błasiak i Wieczorek zwycięzcami II tury wyborów samorządowych w Bogatyni i Węglińcu

To już pewne! Drugą turę wyborów samorządowych w Bogatyni wygrał Wojciech Błasiak, natomiast w Węglińcu Mariusz Wieczorek. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki.
Wojciech Błasiak, Mariusz Wieczorek (fot. facebook)
Wojciech Błasiak, Mariusz Wieczorek (fot. facebook)

W drugiej turze wyborów na burmistrza miasta i gminy Bogatynia wygrał Wojciech Błasiak, który zdobył 5 721 głosów, co daje poparcie na poziomie 52,98%. Pokonał tym samym urzędującego od 12 lat Andrzeja Grzmielewicza, na którego zagłosowało 5078 uprawnionych do głosowania mieszkańców (47,02%). Ustępujący burmistrz wygrał w 8 na 24 obwody. Prym wiódł głównie na obszarach wiejskich, oprócz Porajowa i Opolna Zdroju. Błasiak zdobył więcej głosów w obwodach miejskich. W Markocicach był remis – obaj kandydaci zdobyli po 281 głosów. W sumie w drugiej turze wydano 10 904 kart wyborczych. Frekwencja wyniosła 58,64%.

Wybory na burmistrza gminy i miasta Węgliniec wygrał Mariusz Wieczorek. Na obecnego wicestarostę zagłosowało 1 725 osób (57,75%), natomiast na jego kontrkandydata Stanisława Mikołajczyka głos oddało 1262 osób uprawnionych do głosowania (42,25%). Wieczorek więcej głosów zebrał w Węglińcu, Zielonce i Starym Węglińcu. W Jagodzinie, Ruszowie i Czerwonej Wodzie górował Mikołajczyk. Ostatecznie o zwycięstwie Wieczorka przeważyły 463 głosy. W drugiej turze wyborów do urn poszło 3 006 osób uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyniosła 44,13%.

Kadencja obecnych burmistrzów, wójtów i rad mija 16 listopada. Nowi włodarze będą pełnić funkcje przez 5 lat i będą mogli sprawować urząd maksymalnie dwie kadencje.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Wizyta Krzysztofa Śmiszka, Marty Lempart i Natalii Zatki w Zgorzelcu

Wiosna Biedronia w Zgorzelcu

Polityka
czwartek, 04 kwietnia 2019, 12:23
Wiosna Biedronia wkroczyła na Dolny Śląsk. Zgorzelec był kolejnym miastem, w którym Krzysztof Śmiszek, Marta Lempart i Natalia Zatka przedstawili swój program wyborczy do Parlamentu Europejskiego.
Radni Gminy Sulików na sesji 26 marca 2019 r. / materiały prasowe Gminy Sulików

Dyskusja na temat dróg w Gminie Sulików

Polityka
piątek, 29 marca 2019, 11:02
Głównym tematem ostatniej sesji Rady Gminy Sulików był stan dróg na terenie gminy. W debacie wzięli udział radni, Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński oraz Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.

Zobacz również