NaStyku.pl

Pakiet pomocowy dla zgorzeleckich przedsiębiorców

Miasto Zgorzelec wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy. Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie.
ul. Bohaterów Getta w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec
ul. Bohaterów Getta w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec

Pakiet pomocowy, obejmujący przede wszystkim podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportu, to forma wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, zmuszonych do zawieszenia lub bardzo mocnego ograniczenia swojej działalności z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Decyzją burmistrza przedsiębiorcy i usługodawcy mogą wnioskować o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych w okresie od marca do maja włącznie. W uzasadnionych przypadkach będzie także możliwość wystąpienia do burmistrza z wnioskiem o całkowite umorzenie zaległości podatkowych za ten okres.

Z przyczyn formalnych, skorzystanie z wyżej wymienionych ułatwień wymaga złożenia wniosku. Można tego dokonać bez konieczności wizyty w urzędzie, a więc za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub mailem, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można je także przesyłać tradycyjną pocztą. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające brak możliwości zapłaty podatku w wyniku np. spadku obrotów.

Informacji dotyczących podatkowych ułatwień dla przedsiębiorców udziela Wydział Podatków i Opłat pod numerem telefonu (75) 77 59 910 lub 77 59 911.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Sesja Rady Miasta Zgorzelec

100 tys. zł na zakup komputerów

Polityka
środa, 01 kwietnia 2020, 08:55
We wtorek, 31 marca, radni Rady Miasta Zgorzelec zgromadzili się na sesji, która w związku z pandemią koronawirusa COVID-19 odbyła się przy zachowaniu środków ostrożności.

Zobacz również

Kopalnia Turów / fot. PGE
Polityka
środa, 25 marca 2020, 08:45

KWB Turów z koncesją

Kopalnia Turów będzie mogła kontynuować eksploatację w zmniejszonych granicach obszaru...