NaStyku.pl

Pilne! Wojciech Błasiak zrezygnował z funkcji Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Bogatyni Wojciech Błasiak złożył rezygnację z pełnionej funkcji włodarza gminy.
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak
Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Wojciech Błasiak

Ta decyzja zaskoczyła wszystkich. Zarówno zwolenników, jak i przeciwników Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia. Wojciech Błasiak złożył rezygnację z pełnionego urzędu. Powody tej decyzji nie są znane. 

 

Co dalej? Po tym jak decyzja burmistrza została przekazana radnym muszą być wypełnione przewidziane prawem procedury. W skrócie: Rada Miejska w drodze uchwały musi przyjąć jego rezygnację. Z chwilą kiedy burmistrz przestaje pełnić swoją funkcję tracą ją także jego zastępcy, a Prezes Rady Ministrów musi powołać na czas do przeprowadzenia przedterminowych wyborów komisarza. Ten będzie zarządzał gminą do czasu rozpisania i przeprowadzenia wyborów, w których wyłoniony zostanie nowy włodarz. O tym kiedy zostaną przeprowadzone wybory zadecyduje Państwowa Komisja Wyborcza.

Błasiak dziękuje za zaufanie i współpracę

Na stronie Urzędu Miasta i Gminy Bogatynia ukazało się ostatnie nagranie wideo, w którym Wojciech Błasiak dziękuje mieszkańcom za okazane w wyborach samorządowych zaufanie oraz współpracownikom i samorządowcom itd. za dotychczasową pracę. Nie tłymaczy swojej decyzji. 

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również