NaStyku.pl

Pociąg wróci do Bogatyni

Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym.
fot. UMWD
fot. UMWD

Wczoraj (14.03.2023) w Złotoryi została podpisana umowa pomiędzy PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S.A. i Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego na realizację przedsięwzięcia pn. „Rewitalizacja linii kolejowej Bogatynia - Zgorzelec w celu włączenia Bogatyni do sieci regionalnego, wojewódzkiego transportu kolejowego”. 

Oprócz linii w powiecie zgorzeleckim zrewitalizowana zostanie również linia na odcinku Legnica – Złotoryja – Jerzmanice-Zdrój, a także poprawie ma ulec jakość połączeń na lini z Legnicy do Wrocławia na odcinku Środa Śląska – Wrocław. 

To kolejny krok, który przybliża nas do tej niezwykle ważnej i oczekiwanej przez wielu mieszkańców miasta i gminy inwestycji. To ogromna szansa na rozwój gospodarczy i turystyczny naszej gminy - informuje na swoim profilu w mediach społecznościowych Wojciech Dobrłowicz, Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia. 

Program Kolej Plus realizowany będzie w perspektywie do 2028 roku. Jego celem jest kolejowe połączenie miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców, które nie posiadają dostępu do połączeń pasażerskich z miastami wojewódzkimi. Program zakłada modernizację istniejących lub budowę nowych linii kolejowych, a także inwestycje punktowe, jak np. budowa nowych przystanków, mijanek czy łącznic kolejowych.

Rewitalizacja linii kolejowej na trasie Bogatynia - Zgorzelec znalazła się wśród 3 projektów z terenu województwa dolnośląskiego, które zostaną zrealizowane w ramach rządowego programu Kolej Plus. Wsparcie rządowe to aż 85% kosztów inwestycji! Pozostała część sfinansowana będzie z budżetu województwa dolnośląskiego oraz gminy Bogatynia.
 

Zobacz też:

Tony obrzydliwych odpadów w Bogatyni. To pozostało po spółce-widmo RevitaBio!

Zgorzelec: MLP Group rozpoczyna realizację nowego centrum logistycznego

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również