NaStyku.pl

Poniedziałki protestu

- Niech płoną co tydzień poniedziałki protestu – piszą na swoim facebooku działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i zachęcają do udziału w kolejnych manifestacjach, które będą organizowane co poniedziałek – także w Zgorzelcu.
Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu
Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu

Kobiety (i mężczyźni je wspierający) nie składają broni. Szykują się do kolejnych strajków. Według zapowiedzi Ogólnopolskiego Strajku Kobiet będą one organizowane w każdy poniedziałek.

Widziałyście i widzieliście Morawieckiego? Tego tchórza bredzącego o tym, żeby protestować, ale jednak nie za bardzo? Sytuacja jest taka, że PiS chciał zakazać aborcji rękoma mgr Przyłębskiej i jej niby Trybunału. Nie udało im się to, bo odpowiedziała ulica. Widzicie, jak się wiją, jak kłamią o publikacji oświadczenia Przyłębskiej? Teraz PiS chce zakazać aborcji poprzez projekt prezydencki złożony w Sejmie. Widzicie tę bezczelność? Nie uda im się to! Wracają do Sejmu 18 listopada, szykujmy się na nich! Jednocześnie chcą wziąć nas na przetrzymanie, licząc na to, że protesty się "wypalą". To my Was weźmiemy na przetrzymanie!!!! Niech płoną co tydzień PONIEDZIAŁKI PROTESTU. W jakiejkolwiek sprawie wychodzimy, wychodzicie - róbmy to w poniedziałki. I tak, róbmy to razem! I tak, bądźmy solidarnie i solidarni. NIKT nie ma prawa powiedzieć protestującym - NIE WOLNO CI mieć danego postulatu, nie można, można później, masz mieć inne! Po naszym trupie! Każdy idzie w swojej sprawie, wszyscy razem! To jest SOLIDARNOŚĆ – czytamy na facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Na strajkowej mapie Polski nie zabraknie też Zgorzelca. Organizatorzy zapraszają w najbliższy poniedziałek (9.11) o godzinie 17:00 tradycyjnie pod Krzyż Milejnijny. Ten protest będzie inny, ale o tym będzie można się przekonać na miejscu.

Postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

 1. Prawa kobiet – koniec piekła kobiet
 2. Prawa osób LGBTQIA+ – LGBT to ludzie, nie ideologia
 3. Świeckie państwo
 4. Praworządność – wolne sądy i służby państwowe, nie partyjne
 5. Państwo – legalne instytucje, prawdziwi RPO i RPD
 6. Pandemia – walka z katastrofą w ochronie zdrowia i łagodzenie skutków pandemii
 7. Klimat i prawa zwierząt
 8. Stop faszyzacji życia publicznego – no pasaran!
 9. Rynek pracy - niech nie będzie śmieciowy!
 10. Edukacja – walka z katastrofą w szkolnictwie
 11. Niepełnosprawność - prawdziwe wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
 12. Media – wolne media/ stop propagandzie
 13. Nigdy nie będziesz szła sama - wsparcie dla dzieci i młodzieży/ walka z kryzysem w psychiatrii

Punkty te nie są ostateczną listą spraw, którymi zajmie się Ogólnopolski Strajk Kobiet. Spisane zostały te, które najczęściej pojawiają się na protestach oraz w mediach społecznościowych związanych ze Strajkiem.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Premier Mateusz Morawiecki / fot. Krystian Maj/KPRM

Kolejne etapy walki z COVID-19. Rząd ustalił, co dalej

Polityka
poniedziałek, 23 listopada 2020, 08:43
Szkoły zamknięte, ferie zimowe w jednym terminie, galerie handlowe otwarte. W sobotę szef rządu poinforował o kolejnych działaniach w gospodarce, które mają ograniczyć skutki pandemii.
Wybory / zdjęcie ilustracyjne

Przedterminowe wybory w Bogatyni przesunięte… na grudzień?

Polityka
piątek, 13 listopada 2020, 10:16
15 listopada 2020 r. mieszkańcy miasta i gminy Bogatynia mają wybrać nowego burmistrza. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia zmieniający tę datę. Nowy termin wyznaczono w grudniu.

Zobacz również