NaStyku.pl

Premier odwiedził Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu. W trakcie niespełna półgodzinnej wizyty premier wygłosił krótkie przemówienie i obejrzał hangar szkoleniowy z symulatorem samolotu.
fot. eLuban.pl
fot. eLuban.pl

Podczas wizyty w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu premier, Mateusz Morawiecki obejrzał hangar szkoleniowy z symulatorem lotu (kadłub Boeinga 737), który służy jako obiekt szkoleniowy dla funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz służb zagranicznych. Premier, w krótkim wystąpieniu, chwalił lubański ośrodek i zapewniał o bezpieczeństwie polskich granic. Podziękował także funkcjonariuszom za ich służbę.

Cieszę się, że stąd z Lubania na Dolnym Śląsku mogę przekazać tą informację, że nasze granice, dzięki znakomitym funkcjonariuszom straży granicznej i innym formacjom, które ją wspierają, są bezpieczne. Są profesjonalnie chronione. Jesteśmy wśród tych, którzy szkolą innych - inne straże graniczne w Europie i nie tylko. Cieszę się także, że mamy tu bardzo dobry, wysokospecjalistyczny sprzęt, który służy do tego żeby funkcjonariusze byli przeszkoleni w najlepszy możliwy sposób. Rozmawialiśmy tutaj i o dronach, i o szkoleniu psów, które na granicy później także pełnią swoją służbę, i o różnego rodzaju sprzęcie specjalistycznym, ale przede wszystkim o ludziach. Ludziach, którzy są podstawą bezpieczeństwa naszych granic. Wszystkim funkcjonariuszom straży granicznej chcę przy tej okazji bardzo serdecznie podziękować za waszą wspaniałą i pełną poświęcenia, bardzo profesjonalną służbę - powiedział Mateusz Morawiecki. 

Premierowi w trakcie wizyty towarzyszyła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

fot. eLuban.pl (4)

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UMWD

Pociąg wróci do Bogatyni

Polityka
środa, 15 marca 2023, 10:20
Trzy dolnośląskie projekty kolejowe zostaną zrealizowane z dofinansowaniem w ramach programu Kolej Plus. Rządowy program jest dopełnieniem samorządowych planów rozwoju kolei w regionie i walki z wykluczeniem komunikacyjnym.
fot. Miasto Zgorzelec

Rada Seniorów Miasta Zgorzelec powołana

Polityka
wtorek, 14 marca 2023, 11:25
Rada Seniorów Miasta Zgorzelec ma charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Jej zadaniem jest wspieranie Miasta w realizacji polityki senioralnej. Jest „rzecznikiem” osób starszych wobec władz miasta.

Zobacz również