NaStyku.pl

Promesy dla Sulikowa, Węglińca i Gminy Zgorzelec

Gmina Sulików, Węgliniec i Zgorzelec otrzymały kolejne promesy. Pieniądze wykorzystane zostaną w realizacji projektów w ramach Odnowy Dolnośląskiej Wsi oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych.
Przyznanie promes z projektu Odnowa Dolnośląskiej Wsi oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych
Przyznanie promes z projektu Odnowa Dolnośląskiej Wsi oraz na utrzymanie urządzeń melioracji wodnych

To już 13. edycja konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”. Zarząd Województwa w 2019 r. przeznaczył na ten cel 2,2 mln zł. Wnioski o dofinansowanie złożyły 94 gminy na łączną kwotę sięgającą 2,6 mln zł. Ostatecznie dofinansowanie uzyskało 79 gmin – wyjaśnił Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wśród beneficjentów jest Gmina Sulików, która otrzymała 30 tys. zł na budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej w Starym Zawidowie. Nowy obiekt powstanie w sąsiedztwie remizy ochotniczej straży pożarnej. Gmina wyłoniła już wykonawcę inwestycji. Wartość zadania wyniesie około 100 tys. zł. Różnica pokryta zostanie środkami z budżetu gminy.

Dofinansowanie w wysokości 29 992 zł otrzymała także Gmina Węgliniec, która planuje rewitalizację placu zabaw w Starym Węglińcu.

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przyznał również dotacje na realizację projektów związanych z utrzymaniem urządzeń melioracji wodnych będących własnością gminy. Gmina Sulików otrzymała na konserwację rowów melioracyjnych w Starym Zawidowie i Biernej wsparcie w wysokości 18 649 zł.

Gmina Sulików co roku dofinansowuje zadania z zakresu bieżącego utrzymywania urządzeń melioracji wodnych, tak też będzie w przypadku tego przedsięwzięcia. Gruntowną konserwację rowów melioracyjnych położonych na terenie Gminy Sulików co roku przeprowadza Gminna Spółka Wodna w Sulikowie reprezentowana przez Rejonowy Związek Spółek Wodnych w Zgorzelcu – zaznaczył Robert Starzyński, Wójt Gminy Sulików.

Promesa w wysokości 30 tys. zł trafiła również do Gminy Wiejskiej Zgorzelec, która planuje konserwację gruntową rowów melioracyjnych w Osieku Łużyckim, Trójcy, Łomnicy, Radomierzycach, Ręczynie, Koźlicach i Pokrzywniku.

Promesy dla Gminy Sulików i Gminy Węgliniec

Promesy dla Gminy Sulików i Gminy Węgliniec

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kopalnia Turów / fot. PGE

Akcja poparcia dla elektrowni i kopalni Turów

Polityka
czwartek, 28 maja 2020, 09:16
Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj włączył się w akcję poparcia dla elektrowni i kopalni Turów. Samorządowiec zachęca do składania podpisów pod petycją, która zostanie skierowana do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen.

Zobacz również