NaStyku.pl

Przedterminowe wybory w Bogatyni przesunięte… na grudzień?

15 listopada 2020 r. mieszkańcy miasta i gminy Bogatynia mają wybrać nowego burmistrza. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia zmieniający tę datę. Nowy termin wyznaczono w grudniu.
Wybory / zdjęcie ilustracyjne
Wybory / zdjęcie ilustracyjne

Na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji do rozpatrzenia trafił wniosek o zmianę terminu przedterminowych wyborów w Bogatyni. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia. Dzisiaj zapadnie ostateczna decyzja.

Koronawirus wymusza przesunięcie wyborów?

Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, niekorzystną i dynamicznie zmienną, a także ograniczenia i zakazy wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz opinię Głównego Inspektora Sanitarnego o zasadności przesunięcia daty wszystkich planowanych przedterminowych wyborów, wyborów uzupełniających, a także referendów lokalnych, przynajmniej na drugą połowę grudnia 2020 r., Prezes Rady Ministrów podjął decyzję o przesunięciu daty głosowania w przedterminowych wyborach burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Kiedy bogatynianie wybiorą nowego włodarza?

Nową datę wyborów wyznaczono na 20 grudnia 2020 r. Lokale wyborcze będą otwarte od 7:00 do 21:00. Oznacza to, że kampania wyborcza zakończy się 18 grudnia.

Termin ten zapewni bezpieczne przeprowadzenie głosowania, przede wszystkim dla wyborców oraz dla członków obwodowych komisji wyborczych, co w konsekwencji pozwoli na zwiększenie frekwencji wyborczej. Z powodu zmiany daty wyborów, zmianie ulegną również terminy wykonania czynności wyborczych, określonych w lp. od 12 do 14 załącznika do rozporządzenia, tak by były dostosowane do nowej daty wyborów – czytamy dalej.  

O fotel burmistrza stara się sześciu kandydatów: Artur Bohdanowicz, Wojciech Dobrołowicz, Grzegorz Kina, Ireneusz Kropidłowski, Artur Oliasz i Artur Sienkiewicz.

Projekt rozporządzenia zmieniający datę przedterminowych wyborów w Bogatyni 2020

Projekt rozporządzenia zmieniający datę przedterminowych wyborów w Bogatyni 2020

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Premier Mateusz Morawiecki / fot. Krystian Maj/KPRM

Kolejne etapy walki z COVID-19. Rząd ustalił, co dalej

Polityka
poniedziałek, 23 listopada 2020, 08:43
Szkoły zamknięte, ferie zimowe w jednym terminie, galerie handlowe otwarte. W sobotę szef rządu poinforował o kolejnych działaniach w gospodarce, które mają ograniczyć skutki pandemii.
Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu

Poniedziałki protestu

Polityka
czwartek, 05 listopada 2020, 11:19
- Niech płoną co tydzień poniedziałki protestu – piszą na swoim facebooku działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i zachęcają do udziału w kolejnych manifestacjach, które będą organizowane co poniedziałek – także w Zgorzelcu.

Zobacz również