NaStyku.pl

Pusta kasa w starostwie?

Opublikowany na stronie internetowej starostwa komunikat z proponowanym porządkiem obrad zdaje się potwierdzać krążące od jakiegoś czasu pogłoski o fatalnym stanie finansowym powiatu.
Czy w zgorzeleckim starostwie faktycznie zabrakło pieniędzy?
Czy w zgorzeleckim starostwie faktycznie zabrakło pieniędzy?

Na piątek, 30 listopada, zwołana została druga sesja nowej rady powiatu zgorzeleckiego. Rozpocznie się o godz. 10 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów II AWP 8. Opublikowany na stronie internetowej starostwa komunikat z proponowanym porządkiem obrad zdaje się potwierdzać krążące od jakiegoś czasu pogłoski o fatalnym stanie finansowym powiatu w jakim odchodzące władze pozostawiły samorząd następcom. Mówi się wręcz o braku środków na wypłaty dla pracowników starostwa. Czy to prawda, okaże się już jutro, ale już dziś w porządku obrad piątkowej sesji znajdziemy lakoniczny punkt c) zaciągnięcie kredytu długoterminowego, z którego można wywnioskować, że pieniędzy w zgorzeleckim starostwie faktycznie brak. Jeśli kasa świeci pustkami, to pojawia się pytanie z jakich pieniędzy pani była starosta Urszula Ciupak chciała finansować leczenia pacjentów w nowo wybudowanym Centrum Radioterapii przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, o czym można przeczytać TUTAJ Na to i pewnie kilka innych pytań dotyczących stanu finansów powiatu zgorzeleckiego, daj boże, odpowiedzi usłyszymy już jutro.

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Octavian Ursu i Rafał Gronicz / fot. CDU-Stadtverband Görlitz

Przyszła współpraca Görlitz i Zgorzelca

Polityka
czwartek, 07 lutego 2019, 13:32
O tym jak zatrzymać i przyciągnąć młodych ludzi do Europamiasta Görlitz/Zgorzelec rozmawiali w poniedziałek (04.02.) Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca i Octavian Ursu (CDU), kandydat na nadburmistrza Görlitz oraz poseł Landtagu Saksonii.

Zobacz również