NaStyku.pl

Są nieoficjalne wyniki głosowania na włodarzy gmin. Druga tura tylko w Węglińcu i Bogatyni

Znamy nieoficjalne wyniki głosowania na włodarzy gmin. Wszystko wskazuje na to, że wyborcza dogrywka będzie tylko w Węglińcu i Bogatyni.
Oficjalne wyniki poznamy do środy
Oficjalne wyniki poznamy do środy

W Zgorzelcu o stanowisko burmistrza ubiegało się trzech kandydatów: Rafał Gronicz, który startował z własnego komitetu, Agnieszka Skonieczka z KW PiS oraz Aneta Mazur z KWW Kukiz’15. Z nieoficjalnych jeszcze informacji, po podliczeniu głosów ze wszystkich okręgów wyborczych na prowadzeniu jest obecny burmistrz, który uzyskał 59% poparcia, druga jest Skonieczka (25%), a trzecia Mazur (16%). Drugiej tury nie będzie.

W Gminie Sulików wyniki rozłożyły się następująco: Robert Starzyński – 64%, Urszula Ciupak – 34%. Nieoficjalnie wiemy też, że 12 radnych z komitetu wyborczego zwycięzcy zasili Radę Gminy Sulików. Tu również nie będzie drugiej tury.

W Gminie Zgorzelec na stanowisku wójta pozostanie Piotr Machaj. W Zawidowie lepszy okazał się Robert Łężny, a w Pieńsku Jan Magda.

W Węglińcu w drugiej turze wyborów spotka się obecny włodarz Stanisław Mikołajczyk i Mariusz Wieczorek. W Bogatyni do walki o głosy stanie ponownie Andrzej Grzmielewicz oraz Wojciech Błasiak.

Na oficjalne wyniki poczekamy prawdopodobnie do środy.

Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. UMWD

100 dni samorządu województwa nowej kadencji

Polityka
czwartek, 07 marca 2019, 11:29
Za nami pierwsze 100 dni nowej kadencji dolnośląskiego samorządu. W środę pierwsze trzy miesiące wspólnych działań podsumowali marszałek Cezary Przybylski oraz minister Michał Dworczyk.

Zobacz również