NaStyku.pl

Sesja Rady Gminy Sulików: Gwiazda Afganistanu dla sierż. Zbigniewa Didka

30 stycznia br. odbyła się sesja Rady Gminy Sulików. Obrady zostały poprzedzone minutą ciszy pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza zasłużonego samorządowca, wieloletniego prezydenta Gdańska.
Materiały prasowe Gminy Sulików
Materiały prasowe Gminy Sulików

Styczniowa sesja miała także uroczysty akcent. Gościł na niej Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bolesławcu- ppłk. Andrzej Łuka, który wręczył "Gwiazdę Afganistanu" mieszkańcowi Sulikowa starszemu sierżantowi Zbigniewowi Didek. Uroczystego odznaczenia, nadanego postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ppłk. Andrzej Łuka dokonał w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Sulików Bogusława Świątka, Wójta Gminy Sulikow Roberta Starzyńskiego i w obecności najbliższej rodziny zasłużonego. Odznaczenie stanowi nagrodę za czyny męstwa oraz odwagi dokonane w czasie wojny, w warunkach szczególnie niebezpiecznych.

Gwiazda Afganistanu – polskie odznaczenie pamiątkowe przyznawane żołnierzom Sił Zbrojnych i osobom cywilnym, uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Jest jednym z odznaczeń wojskowych, które nadawane są w czasie pokoju / fot. Urząd Gminy Sulików

W dalszej części sesji radni przystąpili do realizacji roboczej części sesji związanej z podjęciem uchwał. Na sesji radni podjęli 12 uchwał, między innymi uchwalili program kadencyjny Rady Gminy Sulików na lata 2018-2023, podjęli uchwałę w sprawie przeprowadzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich w sołectwach Gminy Sulików, uchwałę w sprawie przystąpienia do stowarzyszenia o nazwie Związek Gmin Wiejskich Rzeczypospolitej Polskiej, uchwałę w sprawie przyjęcia Sołeckich Strategii Rozwoju Sołectwa Skrzydlice oraz Sołectwa Stary Zawidów (obejmującego wsie Stary Zawidów i Wielichów) w Gminie Sulików.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Octavian Ursu i Rafał Gronicz / fot. CDU-Stadtverband Görlitz

Przyszła współpraca Görlitz i Zgorzelca

Polityka
czwartek, 07 lutego 2019, 13:32
O tym jak zatrzymać i przyciągnąć młodych ludzi do Europamiasta Görlitz/Zgorzelec rozmawiali w poniedziałek (04.02.) Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca i Octavian Ursu (CDU), kandydat na nadburmistrza Görlitz oraz poseł Landtagu Saksonii.

Zobacz również