NaStyku.pl

Spotkanie w sprawie kopalni Turów

8 lipca 2021 roku Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Bogatyni Wojciechem Dobrołowiczem i Burmistrzem Miasta Zgorzelec Rafałem Groniczem, spotkali się z Josefem Hájek, czeskim deputowanym w sprawie sporu o kopalnie Turów.
Spotkanie w sprawie kopalni Turów
Spotkanie w sprawie kopalni Turów

Josef Hájek prócz bycia członkiem parlamentu w Czechach, jest również byłym górnikiem, który rozumie jak poważne dla całego regionu mogą być konsekwencje sporu o kopalnię odkrywkową na naszym pograniczu.

Wysłuchał argumentów przedstawionych przez naszych włodarzy oraz zgodził się przekazać samorządową petycję czeskiemu ministrowi środowiska. Apelujemy w niej, aby w prowadzonych rozmowach uwzględnić aspekt społeczno-gospodarczy oraz wpływ sporu na wzajemne relacje ludzi, sąsiadów, na pograniczu polsko-czeskim.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również