NaStyku.pl

Turów: Ustalenia wymagają teraz zatwierdzenia po stronie czeskiej

18 stycznia 2022 r. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa spotkała się z czeską minister środowiska Anną Hubáčková. Omawiano sprawę Turowa.
Anna Hubáčková i Anna Moskwa / fot. gov.pl
Anna Hubáčková i Anna Moskwa / fot. gov.pl

Spotkanie to było pierwszym oficjalnym po zmianach w czeskim rządzie i stanowi kontynuację polsko-czeskich rozmów w sprawie KWB Turów. Jak zaznaczyła minister Anna Moskwa, od początku na pierwszym miejscu polski rząd stawiał zabezpieczenie interesu lokalnych społeczności.

Bardzo dziękuję Pani Minister Annie Hubáčkovej za dzisiejsze konstruktywne rozmowy. Ustalenia, które zostały podjęte wymagają zatwierdzenia po stronie czeskiej – poinformowała polska minister podczas konferencji prasowej. - Umówiliśmy się z Panią minister Hubáčkovą, że do czasu potwierdzenia naszych ustaleń w ramach koalicji rządzącej w Republice Czeskiej nie będziemy informować o szczegółach umowy. Czekamy na informacje od naszych czeskich partnerów, mamy nadzieję, że będzie to jak najszybciej – dodała.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również