NaStyku.pl

W Bogatyni piętrzą się problemy. Gmina czeka na komisarza rządowego

Przedterminowe wybory na burmistrza Bogatyni odbędą się 15 listopada. Do tego czasu gminą powinien zarządzać komisarz powołany przez premiera za pośrednictwem wojewody. Kto nim zostanie?
Bogatynia
Bogatynia

Znamy termin wyborów przedterminowych na burmistrza Bogatyni. Projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w tej sprawie opublikowało Rządowe Centrum Legislacji. Pada w nim data 15 listopada. Według kalendarza wyborczego kandydaci, którzy zdecydują się wystartować w wyborach będą mieć czas na zgłoszenie do 21 października.

Gmina cały czas czeka na wyznaczenie komisarza rządowego. Obecnie pracą urzędu kierują sekretarz i skarbnik w ramach swoich kompetencji. W piątek wojewoda przesłał do kancelarii premiera potrzebne dokumenty. Osobę, która pokieruje gminą do wyborów powinniśmy poznać najpóźniej na początku przyszłego tygodnia.

Nieoficjalnie mówi się, że funkcję „tymczasowego burmistrza” obejmie Wojciech Dobrołowicz – polityk PiS, sołtys Gronowa, samorządowiec. W ostatnich wyborach samorządowych nieskutecznie ubiegał się o fotel Wójta Gminy Zgorzelec, od września 2017 r. pełni funkcję wicedyrektora ds. wychowawczych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu.

Poseł Stanisław Żuk wystosował do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację, w której wskazuje na pogarszającą się sytuację w gminie:

Brak burmistrza powoduje, że niektóre grupy zawodowe np. pracownicy szpitala gminnego nie otrzymali wypłaty w miesiącu wrześniu. W coraz trudniejszej sytuacji są lokalne podmioty gospodarcze i zwykli mieszkańcy z powodu braku osoby upoważnionej do podpisywania określonych dokumentów. Opieszałość władz centralnych doprowadza mieszkańców do granic wytrzymałości. W imieniu mieszkańców miasta i gminy Bogatynia chcę zadać Panu Premierowi tylko jedno pytanie: Kiedy zostanie powołana osoba na stanowisko komisarza, aby społeczność miasta i gminy Bogatynia mogła normalnie funkcjonować?

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również