NaStyku.pl

W Bogatyni radość! Linia kolejowa Zgorzelec - Bogatynia z rządowym dofinansowaniem

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poinformował o zwiększeniu dotacji na rządowy projekt Kolej Plus. Wśród beneficjentów znalazł się projekt rewitalizacji linii kolejowej Zgorzelec - Bogatynia.
Pixabay
Pixabay

Bogatynia ma coraz większe szanse na rewitalizację lini kolejowej Bogatynia - Zgorzelec. Dziś w przygranicznym mieście zapanowała wielka radość. Burmistrz Wojciech Dobrołowicz poinformował, że projekt otrzyma dofinansowanie z rządowego programu Kolej Plus. 

O zwiększeniu dotacji na rządowy proram Kolej Plus poinformował Premier Mateusz Morawiecki. 

Wyremontowaliśmy ponad 400 stacji i przystanków kolejowych, blisko 300 dworców kolejowych, otworzyliśmy ponad 1000 km nowych połączeń. Zwiększymy budżet na inwestycje w tym zakresie o kolejne 5,5 miliarda złotych. Polska musi rozwijać się równomiernie, a fundamentem tego jest zapewnienie nowoczesnej, gęstej sieci komunikacyjnej. Miliony Polaków - mieszkańców średnich i małych miast oraz wsi - codziennie dojeżdżają do pracy i szkoły i nie robią tego metrem, ale samochodem, autobusem i pociągiem. Chcemy, by ich codzienna podróż była komfortowa i szybka. Mam nadzieję, że dzięki naszym inwestycjom nikt już nie będzie musiał wstawać o 5 rano i iść 3 km do najbliższego, rozpadającego się przystanku, by zdążyć do pracy czy na lekcje - napisał premier Mateusz Morawiecki. 
 
Bogatyni z całą pewnością wpisuje się w schemat programu. Mieszkańcy już za jakiś czas mogą zyskać nowy środek komunikacji by dojeżdżać do Zgorzelca i dalej. Przypomnijmy, że komunikacja między dwoma miasta odbywa się na ten moment tylko dzięki prywatnemu przewoźnikowi. 
 
Na razie nie wiemy jaka będzie kwota dofinansowania oraz kiedy mogłyby rozpocząć się prace nad rewitalizacją lini kolejowej Bogatynia - Zgorzelec. Ostatni pociąg na tej trasie zrobił kurs ponad 20 lat temu. Do tematu wrócimy. 
 
FB Wojciech Dobrołowicz
 
 
Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Starostwo Powiatowe

W Bogatyni powstanie DPS wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia

Życie, Polityka
środa, 18 maja 2022, 10:02
16 maja w Bogatyni odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Pomocy Społecznej „Jędrek” wraz z Powiatowym Ośrodkiem Wsparcia. Inwestycja będzie kosztować blisko 12,5 mln złotych.
UM Zgorzelec

Eko Zgorzelec – dotacje m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej!

Polityka
poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 13:20
Myślisz o instalacji fotowoltaicznej służącej do produkcji energii elektrycznej lub kolektorach słonecznych służących do podgrzania wody? Teraz dofinansowanie możesz otrzymać z miejskiego programu „Eko Zgorzelec”. Dotacje można łączyć. Złóż wnioski i zrób

Zobacz również