NaStyku.pl

W Zgorzelcu odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego

W dniach 2-3 lutego br. w Łagowie z inicjatywy Starosty Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego oraz Przewodniczącego Powiatów Województwa Dolnośląskiego Romana Potockiego odbył się Konwent Powiatów Województwa Dolnośląskiego.
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu
fot. Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu

W konwencie wzięli udział Wicestarosta Mirosław Fiedorowicz, Etatowy Członek Zarządu Ireneusz Owsik, a także Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski.

W trakcie konwentu zaproszeni samorządowcy omówili ważne problemy dotyczące naszego regionu. Wystąpili prelegenci w których m.in. dr Jacek Pawłowski, suicydolog, Prezes Fundacji “Na Przekór Przeciwnościom” zaprezentował temat psychologicznych interwencji kryzysowych.

Kolejnym aspektem, który poruszono był temat rozwiązań telemedycznych, który przedstawili: Tomasz Kościelny i Kamil Jakubiec wraz z gośćmi specjalnymi: Leszkiem Klimasem, Katarzyną Rozbicką i Filipem Chajzerem.

O zdrowym samorządzie mówił dr n. o zdr. Jacek Borowicz, a o tworzeniu lokalnych wspólnot energetycznych opowiedziała Agnieszka Spirydowicz, prezes ZKlaster.

Konwent był okazją do wymiany spostrzeżeń, doświadczeń oraz opracowania wspólnego stanowiska w zakresie omawianych paneli dyskusyjnych.

Zobacz też: 

Zgorzelec: Co będzie działo się na ferie w naszym mieście?

Państwowa Szkoła Muzyczna w Zgorzelcu przywitała rok 2023 Koncertem Karnawałowym

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również