NaStyku.pl

Wójt Gminy Zgorzelec członkiem Zarządu SGPEO

Podczas XIII Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej w głosowaniu tajnym Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj został członkiem Zarządu SGPEO.
Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj / fot. UG Zgorzelec
Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj / fot. UG Zgorzelec

18 września 2020 r. na terenie gminy Chojnice odbyło się XIII Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej. W obradach poza 25 uprawnionymi członkami SGPEO wzięli również udział włodarze samorządów zainteresowanych rozwojem odnawialnych źródeł energii. Podczas obrad przedstawione zostały sprawozdania z działalności Stowarzyszenia za rok 2019, a także zaprezentowano obszerny raport podsumowujący działania SGPEO w latach 2016 – 2019.

Podczas Walnego Zgromadzenia SGPEO w głosowaniu tajnym dokonano również wyboru nowego składu Zarządu. I tak wolą zgromadzenia Przewodniczącym Zarządu został Leszek Kuliński – Wójt Gminy Kobylnica, jego zastępcą  Janusz Piechocki –  Burmistrz Miasta i Gminy Margonin. Na stanowisko Skarbnika powołano Henryka Lubockiego- Sekretarza Miasta i Gminy Sianów. Na członków zarządu powołano natomiast: Piotra Machaja – Wójta Gminy Zgorzelec, Włodzimierza Chlebosza – Wójta Gminy Czernica, Ryszarda Ostrowskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Korsze oraz Zbigniewa Szczepańskiego – Wójta Gminy Chojnice.

Warto w tym miejscu wspomnieć, iż pełnienie funkcji w zarządzie jest działalnością społeczną i nieodpłatną. Wspólne zaangażowanie przedstawicieli samorządów, a przede wszystkim ich doświadczenie i znajomość obowiązujących regulacji prawnych pozwala na wypracowanie i przygotowanie wspólnych stanowisk mających kluczowe znaczenie w procesie dokonywania zmian legislacyjnych w sferze podatkowej gmin w odniesieniu do kluczowych aspektów związanych z odnawialnymi źródłami energii.

Podczas obrad podjęto również szereg uchwał w sprawie przyjęcia sprawozdań z działalności SGPEO, a także budżetu i dalszego planu pracy stowarzyszenia w roku 2021.

XIII Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej / fot. UG Zgorzelec

XIII Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej / fot. UG Zgorzelec

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Rejestracja w BDO ma wiele korzyści.

Co to jest BDO i dlaczego warto się zarejestrować?

Polityka
środa, 29 listopada 2023, 09:03
BDO, czyli Baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, to system rejestracji podmiotów wprowadzających na rynek produkty, produkty w opakowaniach oraz gospodarujących odpadami.

Zobacz również