NaStyku.pl

Wybory 2018: Oto kandydaci na burmistrzów i wójtów

Już wszystko jasne! Wiadomo, kto w tegorocznych wyborach samorządowych będzie ubiegał się o stanowiska burmistrzów i wójtów gmin w powiecie zgorzeleckim. W wyścigu o stołki włodarzy stanie 20 kandydatów.
Wybory samorządowe 2018
Wybory samorządowe 2018

W 7 miastach i gminach powiatu zgorzeleckiego o władzę powalczy 20 osób. W większości to mężczyźni – 15, o władzę powalczy też 5 pań. Najstarsi kandydaci mają 59 lat (Mikołajczyk, Kasiński), a najmłodszy 32 (Sochoń). Najwięcej kandydatów staje do wyborów w Bogatyni.

W Zgorzelcu o prawo do kierowania przygranicznym miastem powalczy trzech kandydatów: Rafał Gronicz (KWW Rafała Gronicza), Aneta Mazur (KWW Kukiz’15) oraz Agnieszka Skonieczka ( KW Prawo i Sprawiedliwość).

Największe wyborcze emocje mogą pojawić się w Bogatyni, gdzie w szranki o fotel burmistrza stanie aż sześciu kandydatów: Piotr Adaszewski (KWW Otwarty Komitet Wyborczy – Wolne Wybory), Wojciech Błasiak (KWW Wojciecha Błasiaka), Dorota Bojakowska (KW PiS), Andrzej Grzmielewicz (KWW Andrzeja Grzmielewicza), Barbara Otrociuk (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz Jerzy Stachyra (KWW Bogatynia Odnowa).

W gminie Sulików walka na ilość głosów odbędzie się pomiędzy obecnym wójtem Robertem Starzyńskim (KWW Roberta Starzyńskiego) oraz starostą powiatu zgorzeleckiego Urszulą Ciupak (KW PiS).

W gminie Zgorzelec wyborcy wybiorą jednego z dwóch kandydatów. O fotel wójta powalczy Piotr Machaj (KWW Samorząd Ponad Podziałami) oraz Wojciech Dobrołowicz reprezentujący własny komitet (KWW Wojciecha Dobrołowicza).

W gminie Pieńsk do wyścigu zgłosiło się również dwóch kandydatów: obecny burmistrz Jan Magda (KWW Nasze Wspólne Dobro) oraz Andrzej Świderski (KWW Pieńsk Nowoczesny).

W gminie Zawidów na listach również zobaczymy dwóch kandydatów: obecnie urzędującego burmistrza Roberta Łężnego (KWW Roberta Łężnego) oraz Mirosława Kasińskiego (KWW Czas na Postęp).

W gminie Węgliniec wyborcy będą mogli wybierać wśród trzech kandydatów: obecnym burmistrzem Stanisławem Mikołajczykiem (KWW Inicjatywa Samorządowo-Oywatelska 2018), Jakubem Sochoniem (KWW Kuby Sochonia) i obecnym wicestarostą Mariuszem Wieczorkiem (KWW Mariusz Wieczorek).

 

Kandydatów do Rady Powiatu Zgorzeleckiego znajdziesz tutaj.

Kandydatów do Rady Semiku Województwa Dolnośląskiego znajdziesz tutaj.

Kandydatów do Rady Miasta Zgorzelec znajdziesz tutaj.

Kandydatów do Rady Gminy Zgorzelec znajdziesz tutaj.

Kandydatów do Rady Miejskiej w Bogatyni znajdziesz tutaj.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Octavian Ursu i Rafał Gronicz / fot. CDU-Stadtverband Görlitz

Przyszła współpraca Görlitz i Zgorzelca

Polityka
czwartek, 07 lutego 2019, 13:32
O tym jak zatrzymać i przyciągnąć młodych ludzi do Europamiasta Görlitz/Zgorzelec rozmawiali w poniedziałek (04.02.) Rafał Gronicz, burmistrz Zgorzelca i Octavian Ursu (CDU), kandydat na nadburmistrza Görlitz oraz poseł Landtagu Saksonii.

Zobacz również