NaStyku.pl

Zgorzelec: Niebawem ruszy nabór wniosków do programu Mieszkanie Plus. Budowa osiedla jest na ukończeniu

Z końcem kwietnia zakończy się budowa osiedla domów wielorodzinnych przy ul. Lubańskiej. PFR Nieruchomości i zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków na najem.
fot. Miasto Zgorzelec
fot. Miasto Zgorzelec

Późną wiosną na kameralnym osiedlu z infrastrukturą towarzyszącą, które spółka PFR Nieruchomości, zgodnie z założeniami programu Mieszkanie Plus, wybudowała przy ul. Lubańskiej, na terenie przekazanym przez zgorzelecki samorząd, zostanie oddanych do użytku 221 mieszkań wykończonych pod klucz, czyli gotowych do zamieszkania, ale bez mebli i sprzętu AGD. Większość, bo aż 104 mieszkania stanowią lokale dwupokojowe. Pozostałe 117 mieszkań to 96 lokali trzypokojowych, 11 czteropokojowych i 10 kawalerek.

Inwestor, spółka PFR Nieruchomości oraz zgorzelecki samorząd przygotowują się do ogłoszenia naboru wniosków. Wcześniej zainteresowani najmem poznają stawki opłat, które są jeszcze negocjowane przez miasto. Informacje o stawkach opłat, terminie rozpoczęcia naboru wniosków na najem oraz wskazówkami gdzie i jak go złożyć, zostaną opublikowane na stronie internetowej miasta – zgorzelec.eu.

Informacja o naborze przez SMS

Wszystkich, którzy do tej pory nie wpisali swojego numeru telefonu do bazy smsów SMS ZGORZELEC, zachęcamy aby dokonali tego na stronie sms.zgorzelec.eu lub wysłali krótką informację tekstową (sms) o treści : +MIASTO  na numer 664 078 400.  Dzięki tej usłudze będą Państwo poinformowani o uruchomieniu naborów wniosków oraz informowani o awariach, niebezpieczeństwach, zagrożeniach, utrudnieniach etc.

Trochę historii…

Program Mieszkanie Plus powstał w 2016 roku jako główny element Narodowego Programu Mieszkaniowego. Jego powołanie do życia zbiegło się z wygaszaniem programów Mieszkanie dla Młodych i Rodzina na Swoim, wspierających mieszkalnictwo w Polsce.  Nowy  program był skierowany do wszystkich grup społecznych i zakładał realizację inwestycji mieszkaniowych w całej Polsce. Celem było zwiększenie dostępności mieszkań dla osób, których nie stać na kredyt hipoteczny na zakup własnego lokum, ani na wynajęcie mieszkania na zasadach rynkowych. Oferowane w ramach Mieszkania Plus mieszkania miały powstawać w ścisłej współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, prywatnymi inwestorami oraz spółkami Skarbu Państwa. W 2017 roku program podzielono na dwa filary: 1. część komercyjną z czynszem rynkowym i 2. część społeczną z czynszem regulowanym przez państwo. Od 2019 roku w praktyce funkcjonuje już tylko pierwszy, komercyjny filar. Mieszkania w Zgorzelcu powstały właśnie w jego ramach.

Warto wiedzieć…

  • mieszkania w Zgorzelcu będą przeznaczone wyłącznie na wynajem – bez możliwości dojścia do własności.
  • wysokość kaucji zabezpieczającej umowę najmu lokalu mieszkalnego stanowi 6-krotność miesięcznego czynszu
  • składający wniosek może liczyć na punkty preferencyjne, jeśli spełnia jedno lub kilka z kryteriów, które zawarto w uchwałach Rady Miasta Zgorzelec numer: 433/2022, 441/2022 i 486/2022

Zobacz też: 

Myślisz o własnej działalności gospodarczej? Złóż wniosek o dotację w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zgorzelcu

Kolorowy spacer! Za nami marsz przebierańców zorganizowany przez CTR w Radomierzychac

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

fot. Redakcja

Zgorzelec: Biuro paszportowe jeszcze w tym roku

Polityka
poniedziałek, 04 marca 2024, 09:04
Jeszcze w tym roku w Zgorzelcu ma zostać otwarte biuro paszportowe. To wynik wspólnych ustaleń pomiędzy Miastem Zgorzelec, Starostwem Powiatowym w Zgorzelcu i Wojewodą Dolnośląskim.

Zobacz również