NaStyku.pl

Znamy termin referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Bogatyni

To już pewne. Będzie referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Bogatyni. Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wyznaczył datę!
Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Bogatyni - wóz karty do głosowania
Referendum w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Bogatyni - wóz karty do głosowania

27 marca 2020 r. Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II zarządził przeprowadzenie referendum gminnego w sprawie odwołania Rady Miejskiej w Bogatyni przed upływem kadencji. Początkowo miało ono się odbyć 7 czerwca, jednak pandemia koronawirusa wymusiła zmianę.

Teraz głosowanie odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia i będzie trwało od godziny 7:00 do 21:00.

W głosowaniu mieszkańcy będą odpowiadać na pytanie: „Czy jest Pan/Pani za odwołaniem Rady Miejskiej w Bogatyni przed upływem kadencji?”.

Głosowanie referendalne będzie ważne jeśli do urn pójdzie przynajmniej 6795 mieszkańców, czyli 3/5 osób, które wzięły udział w ostatnich wyborach samorządowych do Rady Miejskiej. Wynik referendum będzie rozstrzygający, jeśli zostanie oddanych więcej, niż połowa ważnych głosów „za”.

Referendum odbędzie się na prośbę grupy mieszkańców, którzy w lutym złożyli w tej sprawie specjalny wniosek do Komisarza Wyborczego. Zarzucają oni radnym między innymi brak zaangażowania w rozwiązywanie problemów finansowych gminy, działanie we własnym interesie, lekceważące podejście do swoich obowiązków, pobieranie wysokiego uposażenia, a także brak woli jego obniżenia oraz brak współpracy i porozumienia w istotnych dla funkcjonowania gminy sprawach.

Kalendarz czynności związanych z ogłoszonym referendum gminnym w Bogatyni

Aktualna ocena: 1,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również