NaStyku.pl

Zofia Barczyk straciła stanowisko dyrektora zgorzeleckiego szpitala. Powód: nieprawidłowości podczas szczepień

Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego poinformował o odwołaniu Zofii Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.
Zofia Barczyk, dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu
Zofia Barczyk, dyrektor WS-SP ZOZ w Zgorzelcu

AKTUALIZACJA:  Po godzinie 14:00 na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu opublikowano uchwałę w sprawie odwołania z dniem 12 stycznia 2021 r. Zofii Barczyk z funkcji dyrektora zgorzeleckiego szpitala. Odwołanie jest równoznaczne z wypowiedzeniem stosunku pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, który upłynie 30 kwietnia. W uzasadnieniu możemy przeczytać, że jest to wynik nieprawidłowości podczas szczepień przeciwko COVID-19.

Treść uzasadnienia

W okresie od 30 do 31 grudnia 2020 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu –Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu, kierowanym przez Dyrektora Zofię Barczyk doszło do nieprawidłowości związanych ze szczepieniami przeciw COVID-19. Zaszczepione zostały bowiem osoby spoza grupy „0” pomimo niewyczerpania listy osób chętnych do szczepienia w tej grupie.

 

Podanie szczepionki poza kolejnością było niezgodne z Narodowy Programem Szczepień przeciw COVID-19. Działanie takie, w dobie panującej pandemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 należy ocenić jako karygodne i uderzające w zasady równego dostępu do szczepień w poszczególnych grupach dostępności.

 

Powyższe doprowadziło Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego do wniosku o konieczności odwołania PaniiZofii Barczyk Dyrektora WS-SP ZOZ w Zgorzelcu.

-------------------------------------------------------

Dzisiaj na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu opublikowano szczątkową informację o odwołaniu Zofii Barczyk z funkcji dyrektora zgorzeleckiego szpitala. Nie podano powodów tej decyzji. Można jednak się domyślać, że chodzi m.in. o aferę związaną ze szczepieniem osób poza kolejką.

 

Narodowy Fundusz zdrowia prowadzi postępowanie kontrolne w zgorzeleckiej placówce. Kontrolerzy weryfikują czy szczepienia realizowane w szpitalu odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzają m.in. jakie osoby zostały zaszczepione i czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie.

Aktualna ocena: 3,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również