NaStyku.pl

Grzegorz Schetyna: 13 października musimy być przy urnach

- To są wybory decydujące o tym czy będziemy ciągle bliżej Europy Zachodniej i standardów cywilizacji zachodniej, czy wybierzemy drogę na wschód – mówił w Zgorzelcu Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej.
Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Zgorzelcu
Konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej w Zgorzelcu

Kampania wyborcza weszła w decydującą fazę. Kandydaci do Sejmu i Senatu mają ostatnią szansę do przekonania wyborców do swoich programów. W poniedziałek (7.10) w Zgorzelcu do poparcia kandydatów Koalicji Obywatelskiej zachęcali przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Grzegorz Napieralski. Towarzyszyli im liderzy wyborczej drużyny Koalicji w okręgu nr 1: Dorota Baranowska, Władysław Kozakiewicz, Zofia Czernow i Piotr Borys.

(…) Te wybory są najważniejsze. Będą decydować o tym, w którą stronę pójdziemy. Jaką drogę wybierze Polska po tych wyborach. I tu w Zgorzelcu, gdzie wszystko się zaczyna, gdzie Polska się zaczyna, ważne jest żeby powiedzieć sobie wprost… To są wybory o tym czy będziemy ciągle bliżej Europy Zachodniej i standardów cywilizacji zachodniej, czy wybierzemy drogę na wschód. I to w każdym wymiarze - demokracji, praworządności, suwerenności, wolności osobistej i obywatelskiej, praw mniejszości. Dlatego tak gorąco przekonujemy – musimy być przy urnach 13 października. To będzie nasza decyzja jakiego państwa chcemy, jak dobrze zorganizowanego, gdzie mocne są samorządy, którym trzeba gwarantować dobry i przyjazny budżet, żeby mogły w naszym imieniu realizować oczekiwania mieszkańców – mówił Grzegorz Schetyna.

Władysław Kozakiewicz, Dorota Baranowska i Grzegorz Schetyna

Władysław Kozakiewicz, Dorota Baranowska i Grzegorz Schetyna

Do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach zachęcała także Dorota Baranowska, która startuje do Sejmu RP z pozycji 7. na liście nr 5 Koalicji Obywatelskiej:

W Sejmie chciałabym zająć się zdrowiem, edukacją i sportem. Tylko zdrowe i wykształcone społeczeństwo, począwszy od dzieci w przedszkolu, a kończąc na seniorach, są gwarantem dobrego rozwoju kraju. Dlatego zachęcam Państwa do wzięcia udziału w wyborach w najbliższą niedzielę. Warto oddać swój głos, abyśmy zadbali o lepszą przyszłość.

Z kolei Grzegorz Napieralski zaznaczył, że jest pewny wyborczego zwycięstwa i wierzy w Koalicję Obywatelską, ponieważ to dobry projekt, który łączy różne środowiska i partie.

Łączy nas to, że chcemy współpracować i rozmawiać ze sobą. Chcemy tworzyć program dla lepszej Polski. I to robimy. Tu w Zgorzelcu bardzo proszę o ten głos, bo potrzeba nam Waszego zaangażowania, potrzeba nam Waszej aktywności i potrzeba tego głosu za tym, aby Polska była nowoczesna i otwarta, aby cały system ochrony zdrowia był dla nas, dla Polek i Polaków, a nie tylko dla kolegów i koleżanek z partii PiS. 13 października warto pójść zagłosować – przekonywał.

Konferencja prasowa w Zgorzelcu / Telewizja Bogatynia 

Głos zabrał także ubiegający się o mandat senatora Władysław Kozakiewicz, który 7 miesięcy temu przeprowadził się z Leszna do Lubania i czuje się bardzo zżyty z lokalną społecznością. Zapewniał, że po wygranych wyborach nie zostawi naszego okręgu tak jak sugerują konkurenci.

Nasz okręg jest wart dobrych ludzi. Takich jak my. W naszym życiu zrobiliśmy już bardzo dużo, a teraz chcemy dla tego okręgu walczyć. Jeśli będę w Senacie, to będę walczył tutaj, dla Was, bo to jest mój okręg i dla niego będę robił jak najwięcej i oczywiście dla naszej kochanej Polski – zaznaczył.

Kozakiewicz odniósł się także do nieuczciwej konkurencji w trakcie trwania kampanii wyborczej:

Chciałbym, aby kampanie były prowadzone fair, ale jak widać to nie wychodzi. Bo jeżeli ja coś zrobię źle, to jestem karany, jeśli ktoś inny z opozycji zrobi coś źle, to nikt na to nie reaguje. Ja zostałem ukarany za to, że zdjąłem plakat, ale mówmy wprost… ta Pani, której plakat zdjąłem i przełożyłem w inne, również widoczne miejsce, jako pierwsza zasłoniła mój plakat. Także to ja byłem pokrzywdzony, ale zostałem ukarany (…).

Po konferencji Władysław Kozakiewicz spotkał się z młodzieżą

Po konferencji Władysław Kozakiewicz spotkał się z młodzieżą

Aktualna ocena: 3,7/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Kopalnia Turów / fot. PGE

Akcja poparcia dla elektrowni i kopalni Turów

Polityka
czwartek, 28 maja 2020, 09:16
Wójt Gminy Zgorzelec Piotr Machaj włączył się w akcję poparcia dla elektrowni i kopalni Turów. Samorządowiec zachęca do składania podpisów pod petycją, która zostanie skierowana do Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli van der Leyen.

Zobacz również