NaStyku.pl

Kto zostanie komisarzem wyborczym w Bogatyni?

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka. Do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów gminą będzie zarządzał komisarz. Kto nim zostanie?
Postanowienie o wygaśnięciu mandatu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka
Postanowienie o wygaśnięciu mandatu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka

Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze II wydał postanowienie o wygaśnięciu z dniem 20 sierpnia 2020 r. mandatu Burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia Wojciecha Błasiaka. Teraz premier powoła komisarza. Ten będzie zarządzał gminą do czasu rozpisania i przeprowadzenia wyborów, w których wyłoniony zostanie nowy włodarz. Wybory odbędą się w ciągu 90 dni od dnia utraty mandatu. Jak informuje Radio Wrocław, wśród kandydatów wymieniani są: Jerzy Stachyra – były zastępca burmistrza oraz Urszula Ciupak – była starosta zgorzelecki.

Burmistrz zrezygnował na tydzień przed sesją absolutoryjną, na którą jak przyznał, już się nie wybiera. Wykonanie budżetu Regionalna Izba Obrachunkowa oceniła pozytywnie, radni mają do niego jednak wiele zastrzeżeń – relacjonuje Radio Wrocław.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również