NaStyku.pl

Ordynatorzy złożyli wypowiedzenia – w geście solidarności ze zwolnioną dyrektorką zgorzeleckiego szpitala

Czarne chmury nad zgorzeleckim szpitalem. Wypowiedzenia złożyli wszyscy ordynatorzy i podlegli im pracownicy. To protest przeciwko decyzji Zarządu Powiatu Zgorzeleckiego, który zwolnił dyrektora placówki.
25. Międzynarodowy Dzień Inwalidy 2019 w Zgorzelcu - zdjęcie nr 5
25. Międzynarodowy Dzień Inwalidy 2019 w Zgorzelcu - zdjęcie nr 5

Decyzja o odwołaniu Zofii Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu wywołała spore oburzenie wśród pracowników placówki. Do tego stopnia, że wszyscy ordynatorzy wraz z podległym im personelem złożyli na ręce Starosty Zgorzeleckiego wypowiedzenia z żądaniem natychmiastowego wycofania się z podjętej uchwały. Nikt też nie chce zostać pełniącym obowiązki szefa. Pracownicy wciąż mają nadzieję, że odwołanie Zofii Barczyk jest decyzją odwracalną i dali Staroście czas do czwartku.

W placówce nie zakończyła się jeszcze kontrola NFZ, który sprawdza, czy prowadzone w naszym mieście szczepienia były realizowane zgodnie z zasadami. Weryfikowane jest m.in. to, czy osoby spoza personelu, którym podano pierwsze dawki szczepionki, były uprawnione do szczepień na obecnym etapie.

Aktualna ocena: 5,0/5
Oceń zdjęcie:
Byłeś świadkiem jakiegoś wypadku lub innego zdarzenia? Wiesz coś, o czym jeszcze nie napisaliśmy? Pisz na adres e-mail: lub daj znać nam na Facebooku.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również