NaStyku.pl

Polityka

Radna Agnieszka Skonieczka zaciekle broni swoich. Ale nie mieszkańców / fot. Piotr Słowiński, radiowroclaw.pl

Kiedy kończy się partia a zaczyna miasto?

Polityka
czwartek, 29 kwietnia 2021, 19:10
Agnieszka Skonieczka, Aneta Mazur, Teresa Szpak i Danuta Mazurek nie widzą nic złego w pozbawianiu Zgorzelca dużych pieniędzy. Radne PiS nie poparły apelu rady miasta do Premiera o weryfikację skrajnie nieprzejrzystych zasad dzielenia rządowych środków.
Kampania „Zielony Ład, a nie dzika transformacja”

Kampania „Zielony Ład, a nie dzika transformacja”

Polityka
środa, 28 kwietnia 2021, 14:15
Na początku maja spodziewana jest decyzja TSUE dot. wniosku o natychmiastowe zamknięcie polskiej kopalni w Turowie, co może doprowadzić do gwałtownej zapaści gospodarczej województwa, a także zachwiać stabilnością polskiego systemu elektroenergetycznego.
Wybory / zdjęcie ilustracyjne

Wybory w Bogatyni ponownie przesunięte. Tym razem na czerwiec

Polityka
wtorek, 27 kwietnia 2021, 10:17
Wybory na burmistrza Bogatyni nie odbędą się w maju. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniający datę przedterminowych wyborów na 13 czerwca br.
Wybory prezydenckie 2020. Wtedy wszyscy byli jeszcze swoi / fot. archwialna Marzena Machałek

Rządowy fundusz dla swojaków

Polityka
wtorek, 06 kwietnia 2021, 08:54
Tor rowerowy za ponad 1 mln zł w Bogatyni zamiast ocieplenia przedszkola w Zgorzelcu i budowy sieci wodociągowej w Gminie Sulików - to efekt politycznego algorytmu dzielenia rządowych pieniędzy na którym skorzystali głównie burmistrzowie powiązani z PiS.
KWB Turów / fot. wikipedia

Poparcie Euroregionu Nysa dla działań Zarządu ws. KWB Turów i FST

Polityka
czwartek, 01 kwietnia 2021, 09:29
Euroregion Nysa poparł działania podejmowane przez Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego ws. dalszego funkcjonowania KWB Turów oraz wsparcia samorządów zagłębia turoszowskiego ubiegających się o środki finansowe w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.