NaStyku.pl

Polityka

ul. Bohaterów Getta w Zgorzelcu / fot. UM Zgorzelec

Pakiet pomocowy dla zgorzeleckich przedsiębiorców

Polityka
wtorek, 24 marca 2020, 14:46
Miasto Zgorzelec wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy. Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie.
Przejazd kolumny pojazdów wojskowych / fot. GDDKiA - M. Grzegorczyk, M. Szumiata, M. Ostrowski

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 została zakończona

Polityka
piątek, 20 marca 2020, 09:45
Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. została zakończona 13 marca br.
Twój głos ma znaczenie! Zgłoś uwagi!

Nasz region został wykluczony z tzw. „Platformy Węglowej”. Zgłoś uwagi!

Polityka
czwartek, 12 marca 2020, 17:00
Informacja z ostatniej chwili – nasz region został wykluczony z tzw.„Platformy Węglowej”.Oznacza to, że przyszłość naszego regionu i miasta są bardzo zagrożone,bo nie będziemy mogli liczyć na jakąkolwiek pomoc,kiedy przyjdzie czas na transformację regionu.
Tablety dla zawidowskich radnych / fot. UM Zawidów

Tablety dla radnych

Polityka
wtorek, 10 marca 2020, 17:49
Tablety mają unowocześnić sesje Rady Miejskiej w Zawidowie. Za ich pomocą radni będą głosować i odbierać dokumenty urzędowe.
Stanisław Żuk - Poseł na Sejm RP IX kadencji

Stanisław Żuk w Sejmie o zgorzeleckiej radioterapii

Polityka
wtorek, 03 marca 2020, 09:33
- Dajcie im ten kontrakt, bo w końcu te urządzenia zostaną wywiezione i tyle z tego będzie, a chyba nie o to chodzi. Dajmy szansę ludziom chorym na choroby nowotworowe – apelował do prezydenta z sejmowej mównicy poseł Stanisław Żuk z PSL – Kukiz’15.
Spotkanie z posłem Robertem Obazem / fot. UMiG Bogatynia

Rozmawiali o bezpieczeństwie w Bogatyni

Polityka
wtorek, 11 lutego 2020, 09:53
W ubiegły piątek w bogatyńskim magistracie odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Wojciecha Błasiaka z posłem na Sejm RP Robertem Obazem, który zadeklarował swoje wsparcie w kwestii zapewnienia niezbędnego bezpieczeństwa mieszkańcom Bogatyni.
Otwarcie biura poselskiego Stanisława Żuka/ fot. UMiG Bogatynia

Otwarcie biura poselskiego Stanisława Żuka

Polityka
poniedziałek, 10 lutego 2020, 12:23
Poseł na Sejm RP IX kadencji Stanisław Żuk w ubiegłą środę otworzył swoje biuro poselskie. Tak jak zapowiadał, pierwsze powstało w Bogatyni, gdzie Stanisław Żuk zdobył najwięcej głosów.
Flaga Polski / zdjęcie ilustracyjne

Na terenie całego kraju wprowadzono stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP

Polityka
czwartek, 23 stycznia 2020, 10:32
W dniach 23-29 stycznia w Polsce obowiązują stopnie alarmowe: 2. stopień alarmowy BRAVO w województwie małopolskim oraz 1. stopień ALFA i ALFA-CRP w całym kraju. Zostały one wprowadzone w związku z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschitz-Birkenau.