NaStyku.pl

Polityka

Spotkanie z Szymonem Hołownią w Zgorzelcu

Szymon Hołownia w piątek odwiedzi Zgorzelec

Polityka
poniedziałek, 28 czerwca 2021, 09:12
Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia już w najbliższy piątek przyjedzie do Zgorzelca. Wizyta w naszym mieście będzie pierwszą okazją do bezpośredniego spotkania oraz rozmów z mieszkańcami powiatu zgorzeleckiego.
Kopalnia Turów / fot. PGE

TSUE zakazuje działalności kopalni Turów

Polityka
piątek, 21 maja 2021, 23:27
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że wydobycie w kopalni węgla brunatnego Turów musi zostać wstrzymane. Do czasu ogłoszenia wyroku PGE musi zamknąć kopalnię. Jeśli tego nie zrobi, kraj mogą czekać dotkliwe sankcje.
Radna Agnieszka Skonieczka zaciekle broni swoich. Ale nie mieszkańców / fot. Piotr Słowiński, radiowroclaw.pl

Kiedy kończy się partia a zaczyna miasto?

Polityka
czwartek, 29 kwietnia 2021, 19:10
Agnieszka Skonieczka, Aneta Mazur, Teresa Szpak i Danuta Mazurek nie widzą nic złego w pozbawianiu Zgorzelca dużych pieniędzy. Radne PiS nie poparły apelu rady miasta do Premiera o weryfikację skrajnie nieprzejrzystych zasad dzielenia rządowych środków.
Kampania „Zielony Ład, a nie dzika transformacja”

Kampania „Zielony Ład, a nie dzika transformacja”

Polityka
środa, 28 kwietnia 2021, 14:15
Na początku maja spodziewana jest decyzja TSUE dot. wniosku o natychmiastowe zamknięcie polskiej kopalni w Turowie, co może doprowadzić do gwałtownej zapaści gospodarczej województwa, a także zachwiać stabilnością polskiego systemu elektroenergetycznego.
Wybory / zdjęcie ilustracyjne

Wybory w Bogatyni ponownie przesunięte. Tym razem na czerwiec

Polityka
wtorek, 27 kwietnia 2021, 10:17
Wybory na burmistrza Bogatyni nie odbędą się w maju. Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniający datę przedterminowych wyborów na 13 czerwca br.