NaStyku.pl

Polityka

Premier Mateusz Morawiecki / fot. Krystian Maj/KPRM

Kolejne etapy walki z COVID-19. Rząd ustalił, co dalej

Polityka
poniedziałek, 23 listopada 2020, 08:43
Szkoły zamknięte, ferie zimowe w jednym terminie, galerie handlowe otwarte. W sobotę szef rządu poinforował o kolejnych działaniach w gospodarce, które mają ograniczyć skutki pandemii.
Wybory / zdjęcie ilustracyjne

Przedterminowe wybory w Bogatyni przesunięte… na grudzień?

Polityka
piątek, 13 listopada 2020, 10:16
15 listopada 2020 r. mieszkańcy miasta i gminy Bogatynia mają wybrać nowego burmistrza. Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia zmieniający tę datę. Nowy termin wyznaczono w grudniu.
Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu

Poniedziałki protestu

Polityka
czwartek, 05 listopada 2020, 11:19
- Niech płoną co tydzień poniedziałki protestu – piszą na swoim facebooku działaczki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i zachęcają do udziału w kolejnych manifestacjach, które będą organizowane co poniedziałek – także w Zgorzelcu.
Nowa zwałowarka w Kopalni Turów / fot. PGE GiEK S.A.

Komisja Europejska odpowiedziała na petycję w obronie kompleksu Turów

Polityka
wtorek, 27 października 2020, 12:17
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von der Leyen ustosunkowała się do petycji przeciwników zamknięcia Kopalni i Elektrowni Turów, którą kilka miesięcy temu poparło blisko 30 tysięcy pracowników kompleksu i mieszkańców powiatu zgorzeleckiego.
Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu

Strajk Kobiet 2020 w Zgorzelcu. Stanęło całe miasto!

Polityka
wtorek, 27 października 2020, 09:35
Mieszkańcy Zgorzelca, protestujący przeciwko zakazowi aborcji, po raz kolejny wyszli i wyjechali wczoraj na ulice. Zablokowali kluczowe ulice i skrzyżowania miasta. Według szacunków w proteście uczestniczyło około 3 tys. osób.
p.o. burmistrza Bogatyni Wojciech Dobrołowicz i Komendant Komisariatu Policji w Bogatyni podkom. Piotr Grześków / fot. UMiG

Protest w Bogatyni przerodził się w zadymę

Polityka
poniedziałek, 26 października 2020, 13:58
Mieszkańcy Bogatyni tłumnie wyszli na ulicę, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji eugenicznej. Jednak spontaniczny protest przerodził się w rozróbę. Doszło do aktów agresji i wandalizmu.
Protest w Zgorzelcu przeciwko zakazowi aborcji eugenicznej / fot. Zgorzeleckie Kobiety

Strajk Kobiet. Dziś kolejne protesty i blokowanie ulic Zgorzelca

Polityka
poniedziałek, 26 października 2020, 09:23
Przed nami kolejny dzień protestów przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który zakazał przerywania ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu. Dzisiaj zaplanowana jest wielka blokada miast, także Zgorzelca.